Jak dołączyć do grupy jako strona?

Facebook

Jak dołączyć do grupy jako strona? Prowadząc własną stronę na Facebooku – najczęściej taką towarzyszącą prowadzonej przez siebie firmie czy stronie internetowej – chcemy wykorzystywać w pełni potęgę tej platformy społecznościowej. To zrozumiałe, a przy okazji bardzo rozsądne. Tą częścią Facebooka, która wykazuje się największym potencjałem reklamowym (i nie tylko) są tworzone w jego obrębie grupy. Podczas gdy nie jest trudno dołączyć do nich jako osoba prywatna, problemem może się okazać zrobienie tego jako strona. W tym krótkim wpisie wyjaśnimy, jak zrobić to szybko, sprawnie i efektywnie. Wyjaśnimy też, co trzeba wiedzieć na temat całego tego procesu.

W jaki sposób dołącza się do grupy jako strona na Facebooku?

Jak dołączyć do grupy jako strona? Nie jest to proces skomplikowany i długotrwały – zwłaszcza po tym, jak Facebook wprowadził zmiany w swoim własnym interfejsie. Podstawą jest oczywiście zalogowanie się na własne konto – koniecznie takie, które posiada uprawnienia do zarządzania stroną, którą chcemy dołączyć do grupy. Jeżeli już to zrobiliśmy, powinniśmy podążać za poniższymi instrukcjami:

  1. Będąc na stronie głównej (aktualności), z menu po lewej stronie wybieramy dział Grupy – przeniesie nas to do działu z grupami utworzonymi na Facebooku.
  2. Na pasku wyszukiwania w menu po lewej stronie (Szukaj grup) wpisujemy nazwę grupy, której poszukujemy. Nasz wybór potwierdzamy wciśnięciem klawisza Enter.
  3. Gdy już znajdziemy grupę, która nas interesuje, klikamy w znajdujący się obok jej nazwy przycisk Dołącz do grupy. Pojawi się okienko kontekstowe.
  4. Z poziomu tego właśnie okienka wybieramy stronę, za pośrednictwem której dołączymy do grupy. Potwierdzamy nasz wybór poprzez kliknięcie przycisku Dołącz do grupy.

Musimy pamiętać, że grupy, które są ukryte nie będą się pojawiały w wynikach wyszukiwania. Nie oznacza to jednak, że nie będziemy mogli do nich dołączyć. Z tym jednak, że zanim stanie się to możliwe będziemy musieli pozyskać odnośnik bezpośredni do nich lub zaproszenie ze strony administratora. Dołączenie do grupy jako strona z nowego środowiska stron wygląda nieco inaczej. W nim najpierw musimy przełączyć profil na ten odnoszący się do naszej strony, którą chcemy dołączyć do grupy, a następnie znaleźć grupę w taki sposób, jaki przedstawiliśmy wcześniej. Z tym jednak, że w tym przypadku nie będziemy musieli wybierać, którą stroną będziemy chcieli dołączyć do grupy.

Co trzeba wiedzieć na temat takiego dołączania?

Zanim tak właściwie dołączymy do grupy jako strona, musimy wiedzieć kilka rzeczy. Podstawą jest to, że nie wszystkie grupy zapraszają w swój obręb strony. Wiele z nich jest dostępna wyłącznie dla osób prywatnych. Jeżeli ustawią, że nie przyjmują stron, my nie będziemy w stanie zobaczy przycisku „dołącz do grupy”. Pamiętajmy też, że wiele grup wymaga akceptacji ze strony administratora. Nawet jeśli uda nam się dołączyć do nich w standardowy sposób, będziemy musieli poczekać na akceptację z jego strony. Grupy nie mogą wysyłać zaproszeń do dołączenia do nich do stron prowadzonych na Facebooku. O ile więc strony mogą wysyłać prośby o dołączenie, nie działa to w drugą stronę.

Prowadząc swoją stronę na Facebooku i chcąc dołączyć do grupy, nie przekreślamy sobie możliwości członkostwa na swoim głównym, prywatnym profilu. Pamiętajmy jednak, że będziemy musieli przełączać się między profilami, by wchodzić w interakcje w obrębie grupy z odpowiedniego profilu.

Pojedynczą stroną na Facebooku może zarządzać wiele osób, co jednak nie oznacza, że każda z nich będzie mogła widzieć posty i członków grupy. Każdą z tych opcji jesteśmy w stanie zarządzać w panelu administracyjnym naszej strony na Facebooku. Nie zapominajmy, że z każdej grupy możemy wyjść w dowolnym momencie – zarówno wtedy, gdy dołączyliśmy do niej jako osoba prywatna, jak i wtedy, gdy jesteśmy jej członkami jako strona. Podobnie ma się sprawa z byciem usuwanym z grupy. Administracja grupy sama decyduje o tym, kto jest jej członkiem, a kto nie. Z uwagi na to w każdej chwili może cofnąć nasze członkostwo. Pamiętajmy, że grupy są szczególnie wyczulone na pochodzący ze stron SPAM (na przykład na publikowane przez nie reklamy). Zanim więc zdecydujemy się na to, by spróbować wypromować produkt lub usługę, dowiedzmy się, czy dana grupa na to pozwala i czy nie jest to niezgodne z jej regulaminem. Jeśli tak będzie, możemy zostać usunięci z grupy.

Podsumowanie

Jak dołączyć do grupy jako strona? Wbrew wszelkim pozorom, wcale nie jest to trudne. Wręcz przeciwnie – wraz ze wprowadzeniem przez Facebook nowego interfejsu, całość została rozwiązana w sposób naturalny, intuicyjny i po prostu zrozumiały. Jeśli nigdy nie dołączaliśmy do grup jako strona, koniecznie zapoznajmy się z plusami takiego rozwiązania i zainteresujmy się tematem. Zwłaszcza że jest to nam w stanie przynieść mnóstwo korzyści. Pamiętajmy też, że sami nie musimy zajmować się naszą stroną w mediach społecznościowych. Całość lub część działań z tym związanych zawsze możemy powierzyć profesjonalistom, którzy znają się na rzeczy i będą w stanie zarządzać tym w odpowiedni sposób.

    FORMULARZ KONTAKTOWY

    Czy jesteś ciekaw naszej oferty?

    Jeśli tak skontaktuj się z nami!