fbpx

Pozycjonowanie SEO - co to jest?

Pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie SEO – co to jest? Wiele firm rozpoczynających swoją działalność stawia w dzisiejszych czasach na Internet jako główny środek do prowadzenia własnej kampanii marketingowej. Nawet jeśli planuje wyłącznie działalność stacjonarną. Wynika to z prostego faktu – to właśnie Internet jest miejscem, w którym zdecydowana większość ludzi poszukuje produktów, usług, informacji. Słowem: wszystkiego, czego w danym momencie mogłaby potrzebować. Nierozsądnym byłoby niewykorzystanie tego na własną korzyść. Dziś skupimy się na jednym z tych środków, które w internetowych kampaniach marketingowych sprawdzają się zdecydowanie najlepiej. Na pozycjonowaniu.

Czym tak właściwie jest pozycjonowanie?

Choć każdy kiedyś słyszał o czymś takim, jak pozycjonowanie SEO, co to jest – nie wszyscy są w stanie powiedzieć. Za pozycjonowanie uznaje się zestaw działań zmierzających ku temu, by poddana mu strona internetowa znalazła się wyżej w wynikach wyszukiwania. Choć tyczy się ono wszystkich istniejących wyszukiwarek internetowych, mówiąc o nim najczęściej ma się na myśli Google, stanowiącą zdecydowanie najpopularniejszą opcję. Nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Pozycjonowanie jest procesem wieloetapowym – takim, który może trwać długimi miesiącami zanim tak właściwie zacznie przynosić pierwsze efekty (a tym niemal nigdy nie jest natychmiastowy awans na pierwszą pozycję w wynikach wyszukiwania). Aby poprawnie je przeprowadzić, trzeba opracować strategię marketingową. Koniecznie taką, w czasie której ustali się własny budżet na działania, ale też wskaże się słowa kluczowe, na których zamierza się skupić (to właśnie pod ich kątem będą prowadzone każde kolejne akcje). Plan powinien doprowadzić do optymalizacji strony (czyli właściwego SEO) i zwiększenia jej potencjału na osiągnięcie sukcesu w Internecie. Dopiero potem można przystąpić do budowania profilu linkowego witryny, a zatem zdobywania do niej linków. Koniecznie z wartościowych miejsc – takich, które Google uważa za wysokiej jakości, a które są w stanie przekazać tę jakość pozycjonowanej witrynie.Pozycjonowanie seo - co to jest?

Oczywiście wszystko powyżej jest przedstawione w wielkim uproszczeniu. Tak naprawdę proces pozycjonowania jest bowiem znacznie bardziej złożony i skomplikowany. Dokładne działania w jego obrębie zależą od indywidualnie ustalonego planu oraz podejścia. Czy to własnego, czy też firmy, z usług których się skorzysta.

Czego wymaga pozycjonowanie?

Decydując się na pozycjonowanie trzeba mieć świadomość co do tego, że konieczne będzie spełnienie określonych wymagań. Tych jest całkiem sporo, a wiele spośród nich zniechęca niewielkie firmy do tej formy reklamy. Mimo wszystko jednak korzyści płynące są niewspółmiernie wyższe. Na tyle, że warto zastanowić się nad zainwestowaniem w cały proces. Ten wymaga przede wszystkim:

 • odpowiedniego budżetu – wszystko to, co najważniejsze w pozycjonowaniu kosztuje. Zarówno artykuły sponsorowane (przydatne w linkowaniu), jak i narzędzia analityczne. Trzeba mieć to na uwadze;
 • mnóstwa czasu  – pozycjonowanie wymaga poświęcania mu mnóstwa czasu – w dodatku nie jednokrotnie, a w sposób regularny. To właśnie konsekwencja jest w nim najważniejsza;
 • właściwie zoptymalizowanej strony – zanim tak właściwie przejdzie się do pozycjonowania, trzeba będzie zająć się przystosowaniem strony internetowej właśnie pod nie. Działań w tym zakresie może być całe mnóstwo – już po ich wykonaniu warto postawić na audyt SEO, by sprawdzić, czy zostały wykonane prawidłowo;
 • zdolności analitycznych – analiza jest nieodzowną częścią pozycjonowania – jej stałe wykonywanie pozwoli mieć pełną kontrolę nad procesem i nad tym, co dzieje się u konkurencji;
 • bardzo szerokiej wiedzy w jego zakresie – SEO to sprawa niesamowicie złożona i wielowarstwowa. Choć w sieci nie brakuje poradników z nim związanych, jest ich tak dużo, że przyswojenie pochodzących z nich informacji może trwać długo. Jest jednak niezbędne do sukcesywnego działania.

Każde z powyższych wymagań tyczy się oczywiście samodzielnego zajmowania się procesem pozycjonowania. Każdego z nich (poza budżetem) da się uniknąć jeśli postawi się na usługi profesjonalnej agencji interaktywnej. Ta odpowiednia będzie w stanie przeprowadzić kampanię w sposób fachowy, przy jednoczesnym dysponowaniu narzędziami zapewniającymi jej efektywność i redukcję kosztów całego przedsięwzięcia. Istnieje wiele rzeczy, które trzeba wiedzieć jeśli chodzi o pozycjonowanie SEO. Co to jest? Na czym polega? Jakie efekty przynosi? Te rzeczy przydadzą się również w przypadku korzystania z usług profesjonalistów.

Podsumowanie

Pozycjonowanie stron internetowych jest czymś, co potrafi przyczynić się do gwałtownego skoku popularności konkretnej strony internetowej i firmy, do której ona należy. Płynie z niego mnóstwo korzyści i to właśnie ze względu na nie sięga się po nie współcześnie tak często. Zawsze jednak należy robić to z głową i pomyślunkiem. Tak, aby zyskiwać w oczach wyszukiwarki stopniowo i naturalnie. Pozycjonowanie już dawno przestało się sprowadzać do spamu. Dziś to szereg przemyślanych działań, każde z których potrafi mieć olbrzymie znaczenie. Nawet jeśli nie wydaje się być właśnie takim.

  FORMULARZ KONTAKTOWY

  Czy jesteś ciekaw naszej oferty?

  Jeśli tak skontaktuj się z nami!