fbpx

Pozycjonowanie stron - co to?

Pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie stron – co to? Pozycjonowanie stron, co to za rodzaj posunięć marketingowych?To strategia mająca na celu osiągnięcie bardzo wysokiej pozycji w wyszukiwarce na przykład takiej jak Google. Inna nazwa tej procedury to SEO lub optymalizacją strony dla wyszukiwarek.

Co obejmuje optymalizacja witryny SEO?

Prace optymalizacyjne SEO (promocja w wyszukiwarkach) obejmują:

 • Analiza algorytmów rankingu wyszukiwarek w celu identyfikacji kluczowych czynników rankingu, śledzenie innowacji wyszukiwarek
 • Analiza aktualnego zapotrzebowania (statystyki zapytań, odwiedzin stron w temacie).

Mówiąc najprościej, w wyniku wysokiej jakości pozycjonowania strona rośnie w wynikach wyszukiwania, co oznacza, że ruch odwiedzających podąża za linkiem do promowanej strony. A im więcej, tym wyższa pozycja takiego linku. Dlatego można stwierdzić, że jest to jedna z najskuteczniejszych technologii przyciągania taniego ruchu na stronę internetową. Promocja SEO to odwieczny temat, który zasłużenie pobudza umysły właścicieli i administratorów witryn.

Zasada działania SEO

Pozycjonowanie stron, co to oznacza dla ich użytkowników? Wygląda bardzo prosto: użytkownik wpisuje interesujące go zapytanie, a wyszukiwarka buduje listę linków do zasobów w określonej kolejności. Następnie potencjalny klient zapoznaje się z krótkim opisem zasobu i udaje się do niego, jeśli go to interesuje. Im wyżej taki link znajduje się w wynikach, tym bardziej prawdopodobne jest przejście, ponieważ użytkownik zwykle nie przechodzi dalej niż pierwsza strona wyników wyszukiwania.Pozycjonowanie stron co to

Zasada budowania wyników wyszukiwania na żądanie wykorzystuje złożoną formułę sortowania uwzględniającą dziesiątki parametrów. Jednocześnie dokładny algorytm takiego rankingu nie ujawniają właściciele wyszukiwarek, którzy jedynie głoszą ogólne zasady budowania wysokiej jakości i użytecznego zasobu dla ludzi, pomagającego wspiąć się na szczyt. W praktyce bez użycia technologii SEO-promocji prawie niemożliwe jest umieszczenie witryny na pierwszej stronie wyników wyszukiwania w wysoce konkurencyjnych tematach komercyjnych, nawet, jeśli jej treść i strona techniczna są doskonałe.Tutaj może pomóc nasza firma, która odnosi sukcesy na polu wzrostu widoczności i ruchu na stronie klienta a także wzrostu sumy linków zwrotnych prowadzących do analizowanej witryny. Nasze działania nastawione są na skuteczne pozycjonowanie, które zapewnia danej firmy zyski ze sprzedaży towarów lub usług.

Na czym polega promocja zasobu?

Krótko mówiąc, jest to wskaźnik jakości zasobu w oczach wyszukiwarek. Na sukces promocji SEO wpływa wiele parametrów:

 • Czas spędzony na stronie
 • Głębokość odsłon
 • Współczynnik odrzuceń
 • Czas oczekiwania itp.

Ważne jest, aby zrozumieć, że metody promocji stron internetowych w wyszukiwarkach stale się zmieniają i ulepszają. Dlatego to, co zadziałało wczoraj, jutro może nie zadziałać i na odwrót. Pozycjonowanie stron polega na wykonywaniu szeregu działań mających na celu zdobycie wiarygodności wśród grupy docelowej wyszukiwarki. Ustalenie kryteriów, które maksymalnie wpływają na ranking witryny w wynikach wyszukiwania oraz celowa praca z parametrami zasobów, które je poprawiają.

Ważne jest:

 • Utworzenie odpowiedniego tematu, grupowanie słów według tematu i redystrybucja struktury strony.
 • Wewnętrzna i zewnętrzna optymalizacja zasobu pod kątem wyszukiwarek.
 • Opracowanie użyteczności strony, która odgrywa coraz większą rolę w ocenie jakości zasobu przez wyszukiwarki.
 • Stałe zbieranie i analiza statystyk odwiedzających witrynę z wyszukiwarki i ich działań bezpośrednio na zasobie.
 • Dostosowanie strategii promocji na podstawie danych z analizy zebranych statystyk i ich dynamiki.

Dlatego próbowaliśmy dowiedzieć się, czym jest pozycjonowanie stron internetowych – SEO i dlaczego jest potrzebne.

Oto lista kroków, od których należy zacząć, aby efektywnie pozycjonować stronę internetową:

 • Analiza konkurencji. Ważny etap, na którym decydujesz, czy w ogóle stworzyć stronę internetową na ten temat.
 • Zebranie zestawu słów kluczowych, które Twoja przyszła witryna powinna w pełni obejmować.
 • Przygotowanie tekstu w oparciu o słowa kluczowe, dobór wysokiej jakości treści foto i video.
 • Wypracowanie czynników handlowych – niezwykle ważne jest zapewnienie użytkownikowi funkcjonalności szybkiego zakupu lub kontaktu z Tobą.
 • Analizowanie i ulepszanie zachowań użytkowników. Eliminacja zawiłości.

Obrazy i pozycjonowanie stron SEO

Waga i jakość obrazu bezpośrednio wpływa na SEO. Średnio użytkownik czeka do dwóch sekund na załadowanie strony. Współczynnik odrzuceń rośnie z każdą mijającą sekundą – większość osób opuszcza witrynę z powodu czekania. Aby strona działała szybko, musisz znaleźć równowagę między wagą obrazu a jego jakością. Jeśli jakość obrazu zostanie zbytnio obniżona, to nie zrobi dobrego wrażenia. Z drugiej strony, gdy masz 20-30 zdjęć na swojej stronie katalogowej, każde zapisane sto kilobajtów przekłada się na przyzwoity wynik pod względem szybkości pobierania.

Z przyjemnością podejmiemy współpracę i odpowiemy na Twoje uwagi i pytania. Pamiętaj, że trwałość w pozycjonowaniu ma ogromne znaczenie dla Twojej firmy, to zapewni stały dopływ nowych klientów.

 

 

  FORMULARZ KONTAKTOWY

  Czy jesteś ciekaw naszej oferty?

  Jeśli tak skontaktuj się z nami!