Pozycjonowanie WordPress

Pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie WordPress : prowadząc własnego bloga możemy zdecydować się na różne formy jego promocji. Istnieją przy tym te mniej i bardziej efektywne. Oczywiście, można go promować wśród znajomych. Można też kupować drogie reklamy w Internecie i nie tylko. Zawsze jednak istnieje również możliwość jego pozycjonowania i choć może to kosztować sporo czasu i pieniędzy, potrafi przynieść wymierne, a przede wszystkim długofalowe efekty. To właśnie na pozycjonowaniu zamierzamy skupić się w dzisiejszym wpisie.

Na czym polega pozycjonowanie bloga?

Pozycjonowanie WordPress jest procesem, który ciężko jest opisać. Jest bowiem wielowarstwowe i dotyka praktycznie każdego elementu prowadzonego na tej platformie bloga czy serwisu internetowego. Jakie działania składają się na nie? Te wybrane prezentujemy poniżej.

 1. Audyt bloga. To rzecz, od której powinniśmy rozpocząć proces pozycjonowania. Ma on na celu wychwycenie dosłownie wszystkiego tego, nad czym w dalszej kolejności będziemy musieli popracować. Może on być kierunkowy lub kompleksowy, przy czym najrozsądniej jest postawić na ten drugi. Po przeprowadzeniu audytu trzeba oczywiście wdrożyć wszystkie jego założenia – niezależnie od tego, czy będą one nas zmuszały do zmian w kodzie czy w jakimkolwiek innym aspekcie prowadzonego przez nas serwisu.
 2. Zadbanie o treści. Aktualnie pozycjonowanie stron internetowych koncentruje się wokół wartościowych i wyczerpujących treści. Jeżeli uważamy, że te już przez nas opublikowane nie są najlepsze lub też pozostawiają pewne niedopowiedzenia, musimy je poprawić. Koniecznie zadbajmy też o optymalizację pod względem SEO. Chodzi tutaj między innymi o stosowanie nagłówków, formatowania, a przede wszystkim staranie się o to, by były w naturalny sposób wypełnione słowami kluczowymi.
 3. Postaranie się o linkowanie zewnętrzne. To ono tak właściwie daje znać wyszukiwarkom, jakim poważaniem cieszy się nasz blog lub serwis internetowy w Internecie. Ważne jest, aby profil linkowy był jak najbardziej zróżnicowany. Wtedy też będzie naturalny – to właśnie o naturalność dzisiaj chodzi.
 4. Analiza wszystkich działań. Wszystko to, co robimy w zakresie pozycjonowania powinno być przez nas analizowane pod kątem przynoszonych przez to efektów. Jeśli te są negatywne, należy zmienić własną strategię i zrezygnować z tycg działań. Jeśli zaś są pozytywne, będziemy musieli nasilić te działania. Ważne jest, abyśmy byli w tym wszystkim jak najbardziej elastyczni.
 5. Inwestowanie w zaplecze. Jeśli myślimy nad pozycjonowaniem na poważnie, musimy rozbudowywać nasze własne zaplecze. Wtedy też będziemy mieli nad nim pełną kontrolę.

Oczywiście musimy mieć na uwadze fakt, że działań w zakresie pozycjonowania jest wiele więcej. Dotykają one zarówno samego serwisu internetowego, który prowadzimy, jak i wszystkiego tego, co dzieje się dookoła niego. Tylko kompleksowe podejście do tego jest w stanie zagwarantować nam sukces – zwłaszcza przy dużej konkurencji. Pamiętajmy też o regularności naszych działań. Pozycjonowanie nie jest jednorazową i natychmiastową usługą, a procesem, który potrafi trwać długimi miesiącami. Weźmy to pod uwagę już przy tworzeniu planu naszej własnej kampanii marketingowej.

Czy można i warto pozycjonować go samodzielnie?

Jeśli rozważamy samodzielne pozycjonowanie WordPress musimy wiedzieć, że choć jest ono możliwe, nie zawsze – wbrew pozorom – jest ono opłacalne. Zanim się go podejmiemy musimy bowiem zdobyć należytą wiedzę, zbadać rynek i zoptymalizować nasz własny blog lub serwis. To wszystko to dopiero początek, a już na tym etapie kosztuje całe mnóstwo czasu. Ten zaś równie dobrze moglibyśmy wykorzystać do rozwoju naszego serwisu i tego, by w pełni wykorzystywać efekty pozycjonowania. Poza tym wszystkim musimy mieć na uwadze to, że aktualnie bardzo łatwo jest przesadzić. Aktualnie bowiem nie stawia się – jak kiedyś – na ilość, a na jakość. Jeśli więc nie mamy wyczucia lub po prostu nie jesteśmy doświadczeni, pozycjonując samodzielnie możemy narazić się na ryzyko.

Jeśli zatem nie czujemy się zbyt pewnie, nie wahajmy się długo i postawmy na usługi firmy zajmującej się profesjonalnym pozycjonowaniem. Powierzyć możemy jej część lub pełnię związanych z nim zadań – w zależności od tego, jakie są nasze aktualne potrzeby i możliwości finansowe. W ten sposób zaoszczędzimy mnóstwo czasu przy jednoczesnym zagwarantowaniu sobie pożądanych przez nas efektów..

Podsumowanie

Pozycjonowanie WordPress jest procesem dość wymagającym – co do tego nie można mieć żadnych wątpliwości. Jest ono jednak w stanie przynieść bardzo wiele korzyści. Zwłaszcza w długofalowej perspektywie. Oczywiście nie należy do niego podchodzić bez należytej wiedzy, doświadczenia i obycia. Choć bowiem platforma WordPress sprawdza się w pozycjonowaniu idealnie, trzeba umieć wykorzystać jej pełny potencjał, a przy okazji wiedzieć, czego nie robić, by go nie pogrzebać. Pamiętajmy, że do pozycjonowania zawsze możemy zatrudnić profesjonalistów. Wtedy też będziemy mogli mieć pewność, że efekty przyjdą szybko i pozostaną z nami na stałe.

  FORMULARZ KONTAKTOWY

  Czy jesteś ciekaw naszej oferty?

  Jeśli tak skontaktuj się z nami!