fbpx

Wordpress - pozycjonowanie - wtyczka

Pozycjonowanie stron

WordPress – pozycjonowanie – wtyczka. Pozycjonowanie witryny na WordPress możemy ułatwić sobie, poprzez instalację konkretnych wtyczek. Choć jest ich całkiem sporo, to w przypadku początkujących pozycjonerów dobrze sprawdzą się te mniej zaawansowane. Co warto wiedzieć o wtyczkach do pozycjonowania WordPress?

Jak działają wtyczki WordPress?

Na początek wyjaśnijmy, czym właściwie są wtyczki Wordpress i na jakich zasadach działają? Otóż za ich pomocą możemy wspomóc pozycjonowanie naszej strony internetowej, na przykład poprzez optymalizację konkretnej podstrony. Niemniej jednak, miejmy świadomość, że wszelkiego rodzaju wtyczki Wordpress pełnią jedynie rolę pomocniczą. Nie sposób stwierdzić, by jedna wtyczka bądź nawet ich zbiór był w stanie wykonać za nas całą pracę. Pozycjonowanie stanowi bardzo złożony proces, zatem nie możemy mówić o tym, by dane narzędzie mogło wykonać za nas całą pracę. Z drugiej strony, z wtyczek Wordpress powinniśmy korzystać, bowiem w znacznym stopniu ową pracę usprawniają. Co ciekawe, z tego typu wtyczek korzystają zarówno osoby, które we własnym zakresie pozycjonują stronę www, jak i doświadczeni specjaliści do spraw SEO

Wtyczki Wordpress, które pomagają pozycjonować stronę

WordPress oferuje wiele wtyczek, które okazują się pomocne w pozycjonowaniu stron www. Niemniej jednak, zdecydujmy się na kilka, które są przede wszystkim proste w obsłudze oraz intuicyjne. Dzięki temu mogą z nich korzystać także osoby początkujące, które w prosty sposób chciałyby wspomóc optymalizację swojej własnej strony internetowej. Jedną z najczęściej polecanych wtyczek Wordpress jest Yoast SEO. Dzięki niej możemy stworzyć mapę strony, ustawiać tytuły i meta tagi, analizować występowanie słów kluczowych czy konfigurować najważniejsze dla pozycjonowania pliki. Co ciekawe, wtyczka ta ściśle współpracuje z Google Search Console, dzięki czemu ułatwia optymalizację strony pod wyszukiwarkę Google. Inną wtyczką, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest The SEO Framework. SEO Framework operuje wygodnym, opartym na kolorach, interfejsem, ponadto daje wskazówki, jak poprawić konkretne parametry. Ciekawą wtyczką jest Squirrly SEO, która skupia się głównie na contencie. Pomaga dobierać odpowiednie słowa kluczowe oraz rozłożyć je w tekście. Wtyczka ta polecana jest wszystkim, którzy mają problemy ze stworzeniem ciekawego, lecz użytecznego także dla wyszukiwarki contentu. Jej duży minus to fakt, iż część funkcji jest dostępna jedynie w pakiecie premium, który jest płatny. Osoby, które chciałyby kompleksowo podejść do tematu optymalizacji witryny www, powinny skorzystać z wtyczki All In One SEO Pack. Pozwala ona przeprowadzać nawet bardzo zaawansowane poprawki na stronie, zmieniając dowolne jej elementy. Oczywiście, aby korzystać z tego typu wtyczki, trzeba już posiadać pewną wiedzę merytoryczną. Nie jest ona przeznaczona stricte dla osób początkujących, choć poradzą sobie z nią ci, którzy postawili pierwsze kroki w optymalizacji stron www. Alternatywnym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie prostotę, jest wtyczka Rank Match. Pozwala ona optymalizować podstrony, mając na uwadze głównie frazy kluczowe. Co istotne, wtyczka ta jest niezwykle łatwa w obsłudze, dzięki czemu poradzą sobie z nią nawet osoby początkujące.

Jaką wtyczkę Wordpress do pozycjonowania wybrać?

Wybór konkretnej wtyczki Wordpress do pozycjonowania podyktowany jest głównie efektami, jakie chcemy uzyskać w dłuższym okresie czasu. Niektóre wtyczki pozwalają bowiem kompleksowo podejść do tematu pozycjonowania, inne natomiast skupiają się jedynie na pewnych jego aspektach. Pamiętajmy, że pozycjonowanie stron www jest procesem, w który trzeba włożyć sporo pracy, wymaga także posiadania niemałej wiedzy. Wtyczki Wordpress, choć pomocne, nie mogą być jedynym narzędziem do optymalizacji witryny. Zwróćmy uwagę, że nawet użycie wielu wtyczek Wordpress jednocześnie nie sprawi, że nasza strona osiągnie wyższą pozycję w wyszukiwarkach. Nie istnieje bowiem jedno, konkretne narzędzie, które w znaczącym stopniu wspomaga pozycjonowanie stron internetowych, i to bez względu na to, pod jaką wyszukiwarkę optymalizujemy witrynę. Wtyczki Wordpress są bardzo potrzebne, szczególnie osobom początkującym, lecz nie wykonają za nas wszystkich obowiązków.

Jakie aspekty wziąć pod uwagę, pozycjonując stronę www?

Pozycjonowanie strony www opiera się przede wszystkim na doborze właściwych fraz, czyli słów kluczowych. W tym aspekcie bardzo pomagają nam różnorodne wtyczki Wordpress. Zwróćmy też uwagę na odpowiedniej jakości grafiki, które znajdą się na naszej stronie – tutaj także pomocne okazują się wtyczki Wordpress. Pozycjonując witrynę, musimy też pamiętać o linkowaniu wewnętrznym oraz zewnętrznym. To zadanie będziemy musieli wykonać we własnym zakresie, pozyskując pełnowartościowe linki, uznawane przez wyszukiwarki. Nie zapomnijmy o właściwych zabezpieczeniach strony, które dodatkowo promowane są na przykład przez Google. Doskonale widać więc, że wtyczki Wordpress w pewnych aspektach okazują się wręcz niezastąpione, jednak na inne nie będą miały zbyt dużego wpływu. 

    FORMULARZ KONTAKTOWY

    Czy jesteś ciekaw naszej oferty?

    Jeśli tak skontaktuj się z nami!