fbpx

Jak nauczyć się SEO?

Pozycjonowanie stron

Jak nauczyć się SEO? W dzisiejszych czasach coraz większą rolę odgrywa pozycjonowanie stron. Nie jest tajemnicą, że aby zostać specjalistą w tej dziedzinie, musimy nauczyć się zasad SEO. Jak i gdzie nauczyć się SEO? Jak sprawić, aby nauka była skuteczna? Odpowiadamy.

Internet źródłem wiedzy

Dla osób, które chciałyby pozycjonować witryny www, internet nie powinien mieć żadnych tajemnic. Bardzo ważna jest więc umiejętność poruszania się po sieci i wyszukiwania ważnych, wartościowych informacji. Jedne z nich mogą dotyczyć właśnie tego, jak pozycjonować strony internetowe. W sieci znajdziemy całe mnóstwo poradników, jednak musimy dokonać pewnej ich selekcji, zanim przystąpimy do nauki. Ważne, aby były one tworzone przez osoby z branży, z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. To właśnie praktyka czyni w tej dziedzinie mistrza. W internecie znajdziemy również wiele książek czy opracowań z zakresu SEO. Tuta ponownie – korzystajmy z wartościowych pozycji. Unikajmy artykułów, w których poruszane są tematy dla ekspertów. Możemy nie tylko całkowicie nie zrozumieć tekstu, ale również zrazić się do SEO. 

Dobry kurs SEO

W kontekście nauki SEO może pojawić się pytanie, czy istnieją specjalistyczne studia przygotowujące do zawodu? Niestety, na dzień dzisiejszy, nie. Owszem, na niektórych uczelniach znajdziemy specjalizacje z zakresu pozycjonowania stron, na przykład na kierunkach związanych z reklamą. Niemniej jednak zdobyta tam wiedza nie zawsze wystarczy, aby podjąć pracę jako specjalista SEO. W tej dziedzinie liczą się bowiem umiejętności praktyczne, których nie studiach zwykle nie posiądziemy. Możemy więc zapisać się na dobry kurs z zakresu SEO. Tego rodzaju szkolenia prowadzą zwykle specjaliści, którzy od lat pracują w zawodzie. Stacjonarnie takie kursy organizowane są jedynie w większych miastach, lecz pozycjonowania możemy uczyć się również online. Kurs z zakresu SEO kosztuje zwykle 2000-3000 zł i trwa kilka dni. Koszt nie jest niski, jednak na szkoleniu możemy nabyć potrzebną nam w pracy wiedzę nie tylko teoretyczną, ale również praktyczną. Wiele osób twierdzi, że kurs SEO to tak naprawdę pierwszy krok do kariery, bez którego nie sposób pójść dalej. Wiele ośrodków organizuje kursy SEO na poszczególnych poziomach zaawansowania – od początkującego do poziomu zaawansowanego. Zacznijmy od podstaw, jeśli nie mamy żadnej wiedzy w zakresie pozycjonowania. Choć wydaje się ono proste, wcale takie jest. Z pozycjonowaniem jest jak z matematyką – pominięcie jakiegokolwiek szczebla spowoduje, że nie pójdziemy dalej.

Jak nauczyć się SEO

Wiedza praktyczna

W książkach czy w artykułach eksperckich znajdziemy wiedzę stricte teoretyczną. Nieco praktyki możemy nabyć na specjalistycznym kursie SEO, niemniej jednak wciąż daleko nam do perfekcji. Tutaj jednak praktyka ma takie samo znaczenie, jak teoria. Dlatego też powinniśmy stworzyć swój własny projekt SEO, aby na nim ćwiczyć. Zdobycie umiejętności praktycznych jest niezmiernie istotne dla rozwoju naszej kariery. Samodzielne prowadzenie projektu powinno iść w parze z dalszym kształceniem się. W toku praktyki z pewnością pojawią się nowe pytania, na które powinniśmy szukać odpowiedzi czy to we własnym zakresie, czy na kursach. Przyszły specjalista do spraw SEO powinien również zacząć szukać pracy w tej branży. Oczywiście na początku nikt nie zaoferuje nam wysokiego stanowiska. Posiadając niewielkie umiejętności możemy jednak udać się na praktykę lub staż. Ważne, aby potencjalny opiekun mógł nie tylko kontrolować nasze postępy, ale również przekazać nam niezbędną wiedzą praktyczną. Wbrew pozorom sama praktyka może okazać się dla nas przepustką do kariery. Często praktykanci otrzymują po zakończeniu stażu ofertę pracy, oczywiście na stosunkowo niskim stanowisku. Niemniej jednak na początku i takie będzie dla nas dobre. Możemy bowiem jednocześnie uczyć się tajników pozycjonowania strony oraz zarabiać.

Grupy wsparcia

Człowiek uczy się nie tylko na własnych błędach, ale również na cudzych. Dotyczy to także różnego rodzaju doświadczeń życiowych czy zawodowych. Dlatego też każdy pozycjoner powinien zapisać się do dedykowanej grupy wsparcia. Tego typu grupy znajdują się na przykład na portalach społecznościowych. Obecnie na bardzo wielu forach tworzone są wątki z zakresu pozycjonowania. To tam właśnie możemy szukać odpowiedzi na nurtujące nas pytania, korzystając z doświadczenia innych. Czasami grupy wsparcia funkcjonują w ramach różnorodnych kursów. Jeśli nasz kurs takową oferuje, warto się do niej zapisać.

Dalsze kształcenie

Nawet osoby, które mają już pewną wiedzę z zakresu pozycjonowania stron, w dalszym ciągu powinny się kształcić. Pomocne są w ich przypadku różnego rodzaju książki, artykuły, opracowania. Mogą również odwiedzać strony internetowe czy blogi, na których specjaliści dzielą się wiedzą i doświadczeniem. Pamiętajmy, że ciągłe kształcenie to przepustka do lepszej pracy. Poza tym rynek reklamy internetowej, w tym pozycjonowania stron, cały czas się rozwija. Bądźmy więc na bieżąco, aby móc wykonywać swoją pracę jak najlepiej. 

    FORMULARZ KONTAKTOWY

    Czy jesteś ciekaw naszej oferty?

    Jeśli tak skontaktuj się z nami!