fbpx

Co to pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie stron

Co to pozycjonowanie stron – najcześciej zadają to pytanie osoby nie zwiazane z marketingiem. Internet stał się ostatnimi czasy jednym z podstawowych środków służących, aby trafić do potencjalnych klientów. Ciężko sobie jest wyobrazić obecnie firmę, która nie działałaby w jego obrębie i która nie wykorzystywałaby jego popularności na swoją korzyść. Jednym ze metod marketingowych służących właśnie do tego jest pozycjonowanie stron. Czym ono jednak tak właściwie jest? Do czego zmierza i co składa się na osiągany za jego pośrednictwem sukces? O tym wszystkim zamierzamy opowiedzieć w naszym dzisiejszym wpisie.

Czym jest pozycjonowanie stron internetowych?

Co to pozycjonowanie stron?
Co to pozycjonowanie stron?

Co to pozycjonowanie stron? Odpowiedź na to proste pytanie wcale nie jest tak łatwa. Tak właściwie bowiem nie jest to jedno działanie, a wiele różnych, składających się na jeden wspólny cel. Tym jest zmierzanie do jak najwyższych pozycji w obrębie wyników wyszukiwania w Google. Pod ściśle określonymi frazami, oczywiście. Pozycjonowanie polega więc na tym, by poprawiać samą pozycjonowaną przez siebie stronę internetową, ale i starać się, by spełnić stawiane przez algorytmy wyszukujące wymagania. Tak, aby według nich ta stała się godna obecności na szczycie wyników wyszukiwania.

Pozycjonowanie może mieć różny cel. Jedni zmierzają do tego, by trafić przez nie na pierwszą stronę wyników wyszukiwania. Inni zaś nie chodzą na półśrodki i celują wyłącznie w TOP3 (lub TOP1, w ekstremalnych przypadkach). Pozycjonowanie nie działa jednak w sposób bezpośredni. Jego pierwsze efekty przychodzą dopiero po jakimś czasie. Dlatego też ważnym jego elementem jest również analityka i śledzenie postępów. Nikt nigdy nie zaczyna od czołowych pozycji w Google. Wspina się na nie szybciej lub wolniej, w zależności od podejmowanych przez siebie działań.

N czym polega pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie stron jest czymś, co odpowiednio trzeba rozplanować i do czego trzeba podejść w odpowiedni sposób. Łatwo jest bowiem popełnić tutaj błąd i doprowadzić do negatywnych konsekwencji (ban lub filtr, które prowadzą do zniknięcia strony z  wyników wyszukiwania). Właśnie dlatego pierwszym krokiem tutaj jest zawsze ustalenie własnego planu na pozycjonowanie. Im bardziej będzie on szczegółowy, tym lepiej dla całego procesu. Plan powinien zawierać w sobie określenie budżetu na pozycjonowanie, a przede wszystkim wskazanie fraz, w które zamierza się celować. Koniecznie takich z potencjałem. Nie warto decydować się na każdą frazę, w obrębie której można będzie szybko zdobyć pozycję. Wybrać powinno się tylko te, które cieszą się odpowiednio dużym zainteresowaniem W ich przypadku bowiem pozycja przełoży się na rzeczywiste konwersje. Jakie powinny być kolejne kroki w pozycjonowaniu? Do tych ważniejszych zaliczyć można:

  • zoptymalizowanie strony internetowej w taki sposób, by była ona przystosowana do pozycjonowania. Ważne jest chociażby odpowiednie nasycenie jej słowami kluczowymi (koniecznie z głową – nie można tutaj pozwolić sobie na nienaturalność i spamowanie), zadbanie o wartościowe treści (nie tylko z punktu widzenia robotów wyszukujących, ale i właściwych czytelników) oraz przyspieszenie szybkości jej wczytywania się. Optymalizacja jest skomplikowana, ale potrafi przynieść mnóstwo korzyści. Również poza samym pozycjonowaniem;
  • dodanie strony do Google Search Console, by móc analizować dane, które pochodzą z Google;
  • pozyskiwanie linków prowadzących do strony, a zatem budowanie jej profilu linkowego – jest to niesamowicie ważne. Linki muszą być odpowiedniej jakości i naturalne, pochodzące z godnych zaufania miejsc. Nad ich ilością trzeba stawiać ich wartość. Ich zdobywanie warto rozłożyć w czasie – tak, aby pojawiały się w miarę naturalnie;
  • tworzenie wartościowych treści – optymalizacja tych już istniejących nie wystarczy. Dobra strona internetowa to taka, która dba o swoich odbiorców i stale wyposaża ich w odpowiednią wiedzę. Tworzyć należy teksty SEO o zróżnicowanej strukturze, uporządkowaniu merytorycznym. Takie, które prezentują kompletne i wyczerpujące informacje w danym temacie. Takie właśnie są najbardziej cenione przez wyszukiwarkę.

Warto wiedzieć: choć pozycjonowania można się podjąć na własną rękę i odnosić na jego polu sukcesy, wymaga to mnóstwa czasu. Tego może zabraknąć przy efektywnym prowadzeniu własnego biznesu. Dlatego też powinno się poważnie zastanowić nad skorzystaniem z usług profesjonalnej agencji SEO . Dzięki niej będzie można skupić się na tym, na czym się zna, internetową kampanię marketingową powierzając firmie, która posiada w tym solidne doświadczenie

Podsumowanie

W dzisiejszych czasach ciężko jest nie wiedzieć, co to pozycjonowanie stron – zwłaszcza jeśli dopiero co startuje się z własnym biznesem. Dużą liczba młodych przedsiębiorców zamierza prowadzić działania marketingowe właśnie w sieci. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że pozycjonowanie jest najskuteczniejszą formą marketingu internetowego. Z tym jednak, że jest to działania długofalowe.. Oznacza to, że na jego efekty trzeba będzie poczekać (nawet kilka miesięcy). Dlatego też podchodząc do niego należy umiarkować własne oczekiwania i wiedzieć, czego można będzie się po nim spodziewać. Wtedy też na pewno będzie się usatysfakcjonowanym z tego, co to ostatecznie przyniesie nam skuteczne pozycjonowanie stron.

    FORMULARZ KONTAKTOWY

    Czy jesteś ciekaw naszej oferty?

    Jeśli tak skontaktuj się z nami!