fbpx

Co to jest pozycjonowanie stron internetowych?

Pozycjonowanie stron

Co to jest pozycjonowanie stron internetowych? W dzisiejszych czasach każda firma chce docierać do jak największej liczby nowych i stałych klientów poprzez Internet. W tym celu tworzone są strony internetowe, na których nowy użytkownik jest w stanie zapoznać się z ogólnymi informacjami lub ofertą danego sklepu czy też wykonawcy. Niekiedy jednak strona nie jest atrakcyjna lub jej nazwa nie przyciąga tak dużej liczby nowych klientów, jak w przeszłości. Z tego też powodu powstała idea pozycjonowania stron internetowych i dlatego warto wiedzieć na czym to polega i z jakimi procesami jest związane pozycjonowanie stron.

Na czym polega pozycjonowanie stron internetowych?

Zgodnie z definicją, pozycjonowanie stron internetowych to na dobrą sprawę szereg działań pod kątem SEO, które mają na celu usprawnienie działania wybranej strony internetowej lub sklepu internetowego oraz ich widoczności w wynikach wyszukiwania. Takie działa wykonywane są przez specjalistów ds. SEO, którzy swoją pracą są w stanie rzeczywiście zwiększyć widoczność strony internetowej oraz przyczynić się do polepszenia ruchu na wybranej stronie internetowej. Dodatkowymi funkcjami działań w ramach SEO jest zwiększenie bezpieczeństwa wybranej strony internetowej oraz zadbanie o prawdziwość informacji jakie znajdują się w tekstach lub opisach kategorii na wybranej stronie.

Pozycjonowanie stron internetowych jest również ważne pod względem marketingowym. Jeżeli dowolny podmiot posiada stronę internetową, gdzie oferuje odpłatnie swoje usługi lub produkty, musi zadbać o jej dobry wygląd. Dzięki odpowiedniemu wyglądowi strony internetowej lub sklepu internetowego można znacząco zwiększyć szanse na poszerzenie bazy swoich odbiorców lub potencjalnych klientów. Z kolei brak przywiązania uwagi do wyglądu strony może zaowocować stale zmniejszającym się zainteresowaniem ze strony nowych klientów.

Co to jest pozycjonowanie stron internetowych?

Jakie można wyróżnić działania w ramach pozycjonowania stron internetowych?

Tak, jak zostało to wspomniane powyżej, pozycjonowanie stron internetowych wiąże się z szeregiem działań wykonywanych przez specjalistów ds. SEO. Do tych działań zaliczają się m.in.:

 • Audyt SEO – jest to podstawa w procesie pozycjonowania stron internetowych. Polega to na dokładnej analizie, wykonywanej przez specjalistę ds. SEO, wszelkiego rodzaju treści, materiałów reklamowych czy też video i zdjęć jakie dotychczas znajdowały lub znajdują się na danej stronie internetowej. Wówczas praca specjalisty ds. SEO polega na sprawdzeniu jakie materiały i treści najlepiej się „klikają” i są najbardziej interesujące dla odbiorców a jakie najmniej. Dzięki temu można w prosty sposób dowiedzieć się co tak naprawdę należy zmienić w układzie i treściach strony aby była ona bardziej atrakcyjna dla odbiorców;
 • Copywriting – jest to nic innego jak tworzenie unikalnych i dedykowanych wybranej stronie internetowej tekstów czy też opisów w wybranych kategoriach (to w przypadku sklepu internetowego). Działanie to opiera się na doborze takich treści by były one jednocześnie zwięzłe, zrozumiałe dla przeciętnego czytelnika a jednocześnie przykuwające uwagę;
 • Dobór słów kluczowych – oprócz dwóch wspomnianych wyżej działań w ramach pozycjonowanie stron internetowych warto również wspomnieć o dobieraniu słów kluczowych do nazwy strony internetowej. W tym przypadku zadanie polega na doborze takich słów, by użytkownik sieci Google po wpisaniu hasła jedynie związanego z działalnością wybranej strony internetowej od razu widział wysoko w wynikach wyszukiwania właśnie tą konkretną stronę internetową lub sklep internetowy. Dzięki temu można w znaczący sposób polepszyć odbiór i zasięg swojej strony internetowej to może przełożyć się na zwiększoną liczbę klientów;
 • Content marketing – jest to kolejne działanie w ramach pozycjonowanie stron internetowych, które polega na odpowiednim ustawieniu np. kategorii, zdjęć, obrazów oraz innych istotnych z punktu widzenia marketingowego elementów. Odpowiedni dobór takich elementów jak szata graficzna, barwy, umiejscowienie poszczególnych informacji lub kategorii produktów lub usług sprawia, że strona internetowa ma harmonijny i spójny wygląd co może przyciągnąć jeszcze większą liczbę potencjalnych klientów.

Bazując na wyżej przedstawionym przykładem działań w ramach pozycjonowania można stwierdzić, że stosując połączenie ich wszystkich można mieć adekwatnie zoptymalizowaną i dostosowaną do preferencji jak najszerszego grona nowych odbiorców stronę internetową.

Jakie są zalety wynikające z pozycjonowania stron internetowych?

Choć niektóre osoby mogą podawać w wątpliwość zasadność pozycjonowania stron internetowych warto zdawać sobie sprawę z szeregu zalet jakie oferuje tego typu zabieg. Do zalet pozycjonowania stron internetowych zaliczają się:

 • zwiększenie rozpoznawalności swojej strony internetowej;
 • zwiększenie bezpieczeństwa dokonywanych transakcji na wybranej stronie sklepu internetowego;
 • polepszenie wizerunku swojej firmy (dostosowanie jej do stale zmieniających się preferencji użytkowników sieci Google);
 • pokonanie konkurencji w swojej branży.

Na podstawie wyżej wymienionych zalet można również śmiało stwierdzić, że jest to jak najbardziej adekwatne działanie praktycznie dla każdego właściciela strony internetowej lub sklepu internetowego. 

  FORMULARZ KONTAKTOWY

  Czy jesteś ciekaw naszej oferty?

  Jeśli tak skontaktuj się z nami!