Artykuły SEO - co to?

Pozycjonowanie stron

Artykuły SEO – co to? Treść jest jednym z kluczowych czynników rankingowych we współczesnej optymalizacji wyszukiwarek. Ale przestarzały pomysł na to, jak ją stworzyć, może nie tylko uniemożliwić zajęcie dobrego miejsca, ale także narazić projekt na ryzyko pod względem filtrów i indeksu. Teksty SEO to klasyczne zoptymalizowane teksty, które często można znaleźć na stronach sklepów internetowych. Opisują one na przykład sekcje katalogów i zawierają główne słowa kluczowe promocji. Ale artykuł SEO zamieniły się w przydatną treść. Wcześniej struktura optymalizacji była budowana z fraz kluczowych, jej celem było dostanie się w TOP wyszukiwarek. Nie wystarczy wybrać semantykę, roboty nauczyły się analizować strony i pokazywać użytkownikom treści wysokiej jakości.

Artykuły SEO co to?

Artykuły seo różnią się od zwykłych: są pisane nie tylko z myślą o użytkownikach, ale także o robotach wyszukiwarek, dzięki czemu strona jest skutecznie pozycjonowana i zajmuje czołowe miejsce w wynikach wyszukiwania Google.

Aby dostać się do TOP, artykuł seo na stronie musi mieć następujące właściwości:

 • Być zrozumiały i łatwy do czytania.
 • Zawierać kompletne, rzetelne i przydatne informacje dla grupy docelowej.
 • Bez błędów stylistycznych i ortograficznych.
 • Wyróżniać się dobrą strukturą: obecnością listy, nagłówków, akapitów.
 • Być wystarczająco długi, około 3000 znaków lub więcej. Warto jednak skupić się przede wszystkim na artykułach seo konkurencji na ten temat i zdrowym rozsądku.
 • Elementy graficzne dodawane do artykułu muszą zawierać objaśniający tekst ze słowami kluczowymi wpisanymi w atrybucie „alt” znacznika <img>.
 • Zawierać wystarczającą, ale nie nadmierną ilość niezbędnych słów kluczowych w samym artykule seo, a także w metatagach i nagłówkach.

Artykuły seo zawierają przydatne informacje, które są publikowane w innych witrynach, udostępniane i zapisywane w zakładkach. Celem artykułu jest nie tylko przekazanie informacji, ale także pełne przedstawienie poruszanego tematu. Zapewnienie czytelnikowi korzyści i pomocy w ukształtowaniu wizerunku firmy będącej właścicielem witryny jako eksperta w swojej dziedzinie.

Po co artykuły SEO na stronę internetową?

Odpowiedź to:

 • Pomagają użytkownikowi znaleźć to, czego szuka.
 • Służą jako rodzaj zaczepów dla wyszukiwarek: im lepiej zoptymalizowana jest cała zawartość witryny, tym wyżej zasób sieciowy zostanie sklasyfikowany na stronie wyników wyszukiwania.
 • Utrzymują użytkowników na stronie internetowej.
 • Ułatwiają konwersję odwiedzających do subskrybentów / kupujących.

Artykuły zoptymalizowane pod kątem SEO są ważną częścią wysoko ocenianej strony internetowej, a jeśli firma zdecyduje się zamówić promocję witryny SEO, pisanie tekstów będzie koniecznością. Ale to jest narzędzie, a nie panaceum. Ważne! Interesująca zawartość angażuje odbiorców artykułu, zatrzymuje ich na danej stronie na dłużej, a tym samym zwiększa jej zasięg chociażby poprzez udostępnianie w social mediach. Ale trzeba poznać zaglądających na stronę czytelników, aby spełnić ich oczekiwania.

Stając się jednym z nich, można się dowiedzieć, czego potrzebują i jak rozwiać ich wątpliwości. Pozwoli to napisać intencyjny artykuł seo. Duże znaczenie mają artykuły poradnikowe które udzielają cennych dla czytelnika wskazówek. Co jest jeszcze ważne dla artykułów seo? Oczywiście linkowanie jako bardzo istotna część pozycjonowania.Trzeba pamiętać, że większa liczba linków kierujących do danej strony powoduje, że Google wyżej ją ocenia. Ważne jest zarówno linkowanie zewnętrzne i wewnętrzne.

Jaki będzie więc poprawny artykuł SEO?

 • Przydatny dla ludzi. Bez lania wody, artykuł powinien wyraźnie odpowiadać na prośbę użytkownika. Ktoś chce kupić sofę, treść odpowiada: jakie sofy są w sprzedaży, z czego są wykonane, jakie są realne zalety, jak je kupić i ile kosztują, jaki jest rodzaj dostawy.
 • Informacyjny.Tysiące razy można napisać w tekście, że sofy są najtańsze i jednocześnie najwyższej jakości, ale nie da to użytkownikowi żadnych informacji.Trzeba odwołać się do prawdziwych faktów, aby wesprzeć swoje słowa.
 • Jedyny w swoim rodzaju. Właściwie kontrowersyjny punkt, specjaliści techniczni już zwrócili na to uwagę, ale jak dotąd wyjątkowość tekstu pozostaje jednym z kryteriów jakości.
 • Niespamowanie słowami kluczami. Klucze nie mogą być używane zbyt często: w seo formuła jest następująca – maksymalnie 2 słowa klucze na 500 znaków. I powinny być wstawione do tekstu w taki sposób, aby artykuł pozostał wygodny i łatwy do czytania.
 • Sformatowany. Aby artykuł seo był czytelny, trzeba podzielić go na akapity, dodać grafikę i użyć wyraźnej czcionki.

Jaka powinna być struktura artykułu SEO?

Co powinien zawierać artykuł seo zoptymalizowany pod kątem wyszukiwania:

 • Nagłówki <h1> i podtytuły <h2> – <h5> – pokazują wyszukiwarkom całą strukturę artykułu seo, a także ułatwiają odwiedzającym zrozumienie, o czym jest ten tekst. Dlatego główny nagłówek i wszystkie podtytuły powinny być jak najbardziej zwięzłe i zrozumiałe.
 • Listy – listy punktowane i numerowane ułatwiają i przyspieszają czytanie tekstu, a tym samym podjęcie decyzji o zakupie. Wyszukiwarki również bardzo lubią ten projekt, gdy bloki informacji są wyszczególnione.
 • <Title> i <description> — wymagane dla fragmentu kodu. Oznacza to, że nie jest to konieczne dla tekstu, użytkownik nie zobaczy ich, dopóki nie otworzy kodu strony. Ale jeśli ktoś chce, aby robot wyszukiwania wyświetlał określony tekst we fragmencie treści, a nie to, co lubi najbardziej na stronie, trzeba napisać metatagi. Pamiętając też, że te tagi mają bardzo dużą wagę w tworzeniu wyników wyszukiwania, dlatego tutaj zdecydowanie zaleca się użycie słów kluczowych, dla których chce się awansować na szczyt.
 • Słowa kluczowe – mają na celu poprawę pozycji strony w wyszukiwaniu. Dlatego należy używać słów kluczowych w tekście, nagłówku i podtytułach.

Pisanie artykułów seo to jedna z najskuteczniejszych metod promocji. Aby uzyskać dobry wynik, trzeba regularnie tworzyć i publikować artykuły w swojej witrynie. 

  FORMULARZ KONTAKTOWY

  Czy jesteś ciekaw naszej oferty?

  Jeśli tak skontaktuj się z nami!