fbpx

Whitepress

Pozycjonowanie stron

Whitepress. Pozycjonowanie strony internetowej polega między innymi na doborze odpowiednich treści, które będą użyteczne zarówno dla wyszukiwarki, jak i dla użytkownika. Stworzenie ich we własnym zakresie może być stosunkowo problematyczne, jednak z pomocą przychodzi platforma Whitepress, poprzez którą można zamawiać różnego typu treści. Jak działa Whitepress i kiedy warto skorzystać z oferty?

Zamawianie treści, czyli jakie teksty umieszcza się w internecie?

Każdy specjalista do spraw SEO musi skupiać się na treściach, jakie znajdą się na danej stronie www, lecz nie tylko na niej. Jest to bardzo istotne pod kątem pozycjonowania strony internetowej, bowiem tekst musi spełniać wymagania zarówno wyszukiwarek, jak i użytkowników. Przykładowo, Google promuje treści unikalne, niepowielone, a przede wszystkim czytelne (chodzi tutaj między innymi o formatowanie). Z drugiej strony, musimy zadbać także o to, aby nasza strona była odpowiednio linkowana. Do tego można wykorzystać różnego typu artykuły sponsorowane. Niektóre witryny skupiają się głównie na tworzeniu artykułów eksperckim – dla ich właścicieli promocja jest niejako drugorzędną sprawą, bowiem podstawowych celem jest dostarczanie użytecznych, pełnowartościowych treści. Tego typu (a także inne) teksty publikujemy w sieci. Stworzenie ich we własnym zakresie jest dosyć problematyczne, zwłaszcza jeśli nie posiadamy tak zwanego lekkiego pióra ani większej wiedzy z zakresu pozycjonowania stron internetowych. Wtedy z pomocą przychodzi platforma Whitepress, poprzez którą możemy zamówić różnego typu artykuły. Specjaliści dostarczają je w bardzo krótkim czasie, czego pilnują administratorzy. Istnieje także możliwość skontaktowania się z osobą, która pisze konkretny tekst.

Zarabianie na własnej stronie

Platforma Whitepress działa nie tylko dla osób, które chciałyby zamówić artykuły na swoją domenę, ale również dla tych, które stoją po drugiej stronie. Posiadają one własną stronę internetową, na której chcą zarabiać, na przykład poprzez publikowanie artykułów sponsorowanych. Blogerzy, vlogerzy, posiadacze konta na Facebooku czy na YuoTube mogą poprzez platformę Whitepress znaleźć osoby, które potrzebują reklamy za pośrednictwem ich stron czy kanałów. Dzięki temu klienci znajdują sposób na promocję, oni zaś – na zarobek. Dlatego też Whitepress nosi nazwę platformy pośredniczącej. 

Dlaczego warto współpracować z Whitepress?

Na współpracę z Whitepress co roku decyduje się wielu dziennikarzy, osób poszukujących wartościowych treści na swoje strony czy właścicieli stron internetowych. Jest to platforma, która zajmuje się szeroko pojętą reklamą internetową, a przede wszystkim content marketingiem oraz influencer marketingiem. Oczywiście, jako pośrednik, Whitepress pobiera stosowne wynagrodzenie. Chcąc znaleźć stronę, na której możemy promować swoje produkty czy usługi, musimy podjąć nie lada wysiłek. Tymczasem poprzez platformę Whitepress możemy w krótkim czasie znaleźć i wybrać odpowiednie narzędzia, dzięki którym klienci zyskają szerszy dostęp do naszej oferty. To natomiast pociąga za sobą koszty, lecz z drugiej strony, na poszukiwania nie musimy tracić czasu ani wkładać w nie zbędnego wysiłku. Dużym atutem Whitepress jest własna polityka cenowa – platforma nie narzuca konkretnych stawek, możemy je bowiem we własnym zakresie modyfikować. Elastyczne podejście do ceny jest zaletą zarówno dla wydawców, jak i dla osób, które szukają efektywnych sposobów na reklamę. Z Whitepress współpracują również profesjonalne agencje marketingowe i PR-owe, które dzięki platformie uzyskują dostęp do wirtualnych biur prasowych.

Jak wypromować stronę internetową z Whitepress?

Platforma Whitepress nie zajmuje się, sama w sobie, pozycjonowaniem strony internetowej, jednak możemy ją do tego – w sposób pośredni – wykorzystać. Zamawiając treści, stawiamy przede wszystkim na efektywny content marketing, który jest bardzo istotny w kontekście pozycjonowania. Ponadto, możemy sprawdzić, na jakich stronach czy profilach warto linkować własną witrynę. Whitepress umożliwia nie tylko znalezienie właściwego „partnera”, ale również udostępnia różnego typu dane statystyczne, za pomocą których możemy dokonać wyboru. Oczywiście, promować stronę internetową możemy bez pomocy jakiejkolwiek platformy pośredniczącej. Na tworzenie treści czy pozyskiwanie linków we własnym zakresie decyduje się sporo osób, szczególnie te, których budżet reklamy jest mocno ograniczony. Z drugiej strony, większość profesjonalnych agencji, a także freelancerów, korzysta z platform pośredniczących, na przykład Whitepress. Powodem jest fakt, iż znacznie przyspieszają one codzienną pracę, pomagają także uzyskać dostęp do kontaktów, których nie bylibyśmy w stanie nawiązać we własnym zakresie. Współpraca z Whitepress jest więc korzystna zarówno z punktu widzenia wydawcy, który w ten sposób może pozyskać klientów, jak i właścicieli witryn internetowych, którzy za pomocą platformy mogą dobrać odpowiednie treści na stronę oraz wypromować ją na inne sposoby. 

    FORMULARZ KONTAKTOWY

    Czy jesteś ciekaw naszej oferty?

    Jeśli tak skontaktuj się z nami!