fbpx

SEO Wix - jak to robić?

Pozycjonowanie stron

SEO Wix – jak to robić? SEO Wix to prosty i darmowy kreator. Został stworzony z myślą o tworzeniu przyjaznych, funkcjonalnych stron i przeznaczony jest dla osób bez wiedzy technicznej, czyli z Wixem poradzi sobie każdy. Jednak za prostotę trzeba zapłacić zwięzłą funkcjonalnością techniczną: kod źródłowy witryny jest zamknięty i nie można go wprowadzać do niego poprawek. Ale użytkownik ma wszystkie narzędzia niezbędne do optymalizacji witryny Wix pod kątem SEO.

Zwiększenie ruchu dzięki narzędziom SEO, metatagom i nie tylko

Większość będzie szukać danej witryny za pomocą wyszukiwarki, takiej jak Google. Świetna optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO) pomaga im szybciej znaleźć witrynę poprawiając ich pozycję na stronie wyników wyszukiwania. Strony internetowe zbudowane za pomocą Wix są gotowe do optymalizacji z możliwością dodania unikalnego opisu swojej firmy. Dzięki temu wyszukiwarki będą wiedziały, o czym jest ta witryna i zaczną wyświetlać ją w przypadku odpowiednich zapytań.

Można dostosować i zoptymalizować SEO bezpośrednio na swojej stronie internetowej lub na pulpicie nawigacyjnym Wix.Trzeba wiedzieć, że optymalizacja wyszukiwarki to zestaw działań, które należy wykonać podczas pracy z treścią witryny, aby wyszukiwarki zrozumiały, do jakich zapytań są odpowiednie. Na przykład stworzono stronę internetową swojego sklepu rowerowego i właściciel chce, aby Google pokazywały jego witrynę osobom szukającym, gdzie kupić nowy rower. Ulepszając SEO, pomaga się wyszukiwarkom w wynikach wyszukiwania. A SEO Wix ma na to świetne opcje.

Jakie narzędzia SEO są dostępne w Wix?

Krótko mówiąc: wszystko, co jest potrzebne do wysokiej jakości SEO:

 • Pozycjonowanie w edytorze z łatwością można wykonać SEO dla każdej strony w witrynie.
 • Image SEO – zoptymalizować swoje zdjęcia, dodając tekst alternatywny w Edytorze Wix.
 • Instrukcje SEO – wykonać instrukcje krok po kroku, aby poprawić swoje SEO w trzech krokach.
 • Blog Wix — uzyskać dostęp do najnowszych informacji i zasobów.
 • Wix rynek aplikacji — poznać kolekcję aplikacji

SEO Wix - jak to robić?

Jak promować stronę internetową na SEO Wix?

Funkcjonalność SEO Wix obejmuje:

 • Optymalizacja nazw domen. Ważne jest, aby pasowała do podstawowej działalności konkretnej firmy. Nie należy przesadzać z jej optymalizacją, nie używać w niej słów kluczowych.
 • Optymalizacja metadanych. Ważne jest, aby wypełnić 2 główne elementy: tytuł strony jest pierwszą rzeczą, która przekazuje wyszukiwarkom i osobom informacje o zawartości zasobu. Ważne jest, aby wskazać w nim główne słowo kluczowe i krótko wspomnieć o produkcie/treści zamieszczonej na stronie. Drugi element to opis. W przypadku szczegółowego opisu informacji na stronie, optymalizacja wymaga również podania słów kluczowych.
 • Optymalizacja nagłówka SEO Wix. Nagłówki należy pisać za pomocą znaczników h1, h2, h3, h4. Aby stylizować nagłówki, w trybie edytora należy nacisnąć dodaj, wybrać poziom h1-h6. Można używać słów kluczowych w nagłówkach, ale nie przesadzać.
 • Optymalizacja obrazu. Każdy obraz na stronie musi mieć opis, ponieważ roboty wyszukiwarek nie rozpoznają treści wizualnych. Dzięki atrybutowi alt obrazy są klasyfikowane w wyszukiwaniach obrazów. Aby wypełnić alt na SEO Wix, trzeba: kliknąć obraz w trybie edycji, na pasku narzędzi kliknąć koło zębate, w menu edycji kliknąć pole – dodaj tekst alternatywny. Przy wypełnianiu alt warto użyć słowa kluczowego, za pomocą, którego promowana jest strona oraz trochę informacji o treści wizualnej. Zwykle wystarczy 70-100 znaków, ale w SEO Wix nie ma limitu. Ponadto trzeba skompresować obrazy, aby przyspieszyć ładowanie stron, na których są hostowane. Aby to zrobić, trzeba skorzystać z usług stron trzecich, na przykład IloveIMG (zarządzanie obrazami).
 • Optymalizacja tekstów SEO Wix. Źle jest, gdy strona zawiera nieustrukturyzowaną treść. Nie jest czytana, ale po prostu przewijana, ponieważ użytkownicy nie są zainteresowani informacjami w tej formie. Aby teksty były dobrze czytane, trzeba użyć: Listy punktowane i numerowane, nagłówki i podpozycje. Dzięki listom informacje są łatwiejsze do odczytania, a podtytuły rozbijają tekst na bloki informacyjne, dzięki czemu użytkownik może szybko znaleźć to, co go interesuje.

 Struktura jest zoptymalizowana pod kątem użytkowników. Dla wyszukiwarek wyraża się to w użyciu kluczowych zapytań, tylko nie należy przesadzać, w przypadku zbyt częstego używania kluczy strona może paść pod filtry wyszukiwarek. Wtedy pozycje, a co za tym idzie ruch zasobu spadnie. Aby sprawdzić poprawność optymalizacji witryny na SEO Wix należy użyć specjalnego modułu – kreatora SEO. Aby rozpocząć pracę z nim, trzeba kliknąć menu rozwijane „Witryna”, następnie „Panel sterowania”, wybierz „SEO-master”. Moduł pokaże informacje o poprawności uzupełniania metadanych stron i alternatywnych obrazów.

Co jeszcze można zrobić, aby promować witryny SEO Wix?

Funkcjonalność optymalizacji wewnętrznej w SEO Wix jest ograniczona, dlatego aby osiągnąć znaczące wyniki w promocji witryny Wix, trzeba będzie popracować nad czynnikami zewnętrznymi. Na początku optymalizacji trzeba dodać stronę do panelu Google. Potem pozostaje już tylko pracować nad promocją linków. Jeśli istnieją sieci społecznościowe, dodać linki do witryny do swoich kont, a także poszukać platform tematycznych, na których można oferować swoje usługi.

  FORMULARZ KONTAKTOWY

  Czy jesteś ciekaw naszej oferty?

  Jeśli tak skontaktuj się z nami!