fbpx

Outbound marketing - co to jest?

Marketing

Outbound marketing – co to jest? Outbound marketing (marketing wychodzący) to tradycyjna forma marketingu, w której firma inicjuje kontakt i wysyła do odbiorców komunikat.Ten rodzaj marketingu stara się dotrzeć do konsumentów poprzez ogólne reklamy w mediach, a także poprzez kontakt osobisty. Marketing wychodzący jest synonimem tradycyjnej promocji biznesu. Informacje reklamowe wyświetlane są niezależnie od pragnień potencjalnych klientów w dowolnym miejscu i czasie.

Outbound marketing zawiera:

 • Reklama telewizyjna
 • Drukowane ulotki
 • Reklama radiowa
 • Telemarketing
 • Lista mailingowa
 • Ogłoszenia prasowe
 • SMS
 • Reklama zewnętrzna.

Najważniejsze jest rozesłanie reklam do konsumentów w ramach określonego rodzaju promocji. Oznacza to, że segmentacja, jako taka jest całkowicie nieobecna. Na przykład nie można sprawić, by tylko mężczyźni lub odwrotnie kobiety zobaczyli ogłoszenie w gazecie. W miarę wzrostu popularności Internetu i urządzeń mobilnych oraz oferowania nowych i kreatywnych metod reklamy, marketing wychodzący stracił część swojej dawnej atrakcyjności. Jednak niektóre firmy nadal przeznaczają do 90% swoich budżetów marketingowych na ten sposób promocji.

Celem marketingu wychodzącego jest generowanie leadów. Dla tych firm, które chcą zaistnieć na mapie, marketing wychodzący jest sposobem na dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców w krótkim czasie. Ponadto, niektóre strategie marketingu wychodzącego nie są już modne i reklama za pośrednictwem tych mediów faktycznie stała się tańsza.

Dla kogo skuteczny jest outbound marketing?

Im starszy klient, tym większe prawdopodobieństwo, że wpłynie na niego marketing wychodzący. Po pierwsze, jest to styl marketingowy, do którego przyzwyczajona jest większość dorosłych odbiorców. Outbound marketing okazuje się również szczególnie skuteczny przy transakcjach z wykorzystaniem produktów z wyższej półki. Pierwszym krokiem w kampanii marketingu wychodzącego jest odpowiednia ocena produktu lub usługi. Przede wszystkim  jest dobry dla lokalnej firmy, która chce zwiększyć swoją widoczność. Świetnie w tym pomogą reklamy w radiu i billboardy na ulicach miasta. Ponadto marketing wychodzący jest opcją dla grupy docelowej, która nie jest reprezentowana w Internecie. A dla dużych firm, zwłaszcza wchodzących na rynek, jest to również przydatny format. Outbound marketing  wysyła wiadomość do ogromnej liczby osób w nadziei na sprzedaż.Ta strategia opiera się na założeniu, że im większa grupa, do której się dociera, tym większy wpływ.

Czynniki wpływające na marketing wychodzący

 • Zmiana rynku: Różne rynki wymagają różnych kampanii.
 • Dostępność rynku: Kanały mogą wymagać rozszerzenia w przypadku trudno dostępnych rynków.
 • Nowość: Nowsze produkty wymagają więcej wyjaśnień i zaufania.
 • Konkurencja: Jeśli konkurencja jest bardziej zacięta, wymagana jest bardziej dynamiczna promocja.
 • Budżet: Praca w granicach swoich możliwości.

Korzyści z marketingu wychodzącego

W przypadku niektórych firm ten rodzaj marketingu nadal działa. Na przykład organizowanie wydarzeń w określonych instytucjach. W każdym dużym mieście na każdym rogu można zobaczyć plakaty koncertów, imprez i tak dalej. Marketing wychodzący emituje do użytkowników reklamy, które na pewien czas przykuwają ich uwagę, co pomaga skłonić konsumenta do zakupu tego produktu.Ten rodzaj marketingu jest standardowy i najczęściej spotykany. Przecież każdy jest przyzwyczajony do oglądania reklam, na co dzień, do ludzi rozprowadzających ulotki, do reklam w radiu, w Internecie.

Marketing wychodzący ma kilka zalet, których nie można przeoczyć:

 • Marketing outbound buduje świadomość marki, pomagając dotrzeć do osób, które nie słyszały wcześniej o danych produktach lub usługach.
 • Może przynieść natychmiastowe rezultaty: osoby zainteresowane produktami i usługami są bardziej skłonne do podjęcia działań związanych z reklamą i dokonania zakupu.
 • Konsumenci są przyzwyczajeni do marketingu wychodzącego, ponieważ wiedzą, że reklamy będą pojawiać się w niedzielnej gazecie lub w telewizji i mogą im bardziej ufać niż tym, które są im prezentowane przez nową technologię.

Jak działa outbound marketing?

Outbound marketing to sposób na promocję produktu za pomocą reklamy bezpośredniej. W tego rodzaju marketingu inicjatorem zakupu jest firma, a niekupujący. Jak działa? Schemat jest prosty: najpierw badana jest grupa docelowa, kim jest, preferencje, oczywiste i potencjalne problemy. Następnie określane jest, w jaki sposób firma może pomóc potencjalnym klientom. Na podstawie danych marketingowcy opracowują strategię, wybierają kanały komunikacji.

Marketing wychodzący wysyła wiadomość do ogromnej liczby osób w nadziei na sprzedaż.Ta strategia opiera się na założeniu, że im większa grupa, do której docierają, tym większy wpływ. Outbound marketing można również zastosować do bardziej nowoczesnych technologii, takich jak reklamy typu płatność za kliknięcie i wiadomości spamowe. Często konsumenci nawet nie znają ani nie szukają reklamowanego produktu. Potencjalni klienci mogą oglądać telewizję lub przeglądać stronę internetową i przeszkadzają im reklamy ilustrujące, dlaczego powinni kupić dany produkt.

  FORMULARZ KONTAKTOWY

  Czy jesteś ciekaw naszej oferty?

  Jeśli tak skontaktuj się z nami!