Jak włączyć wiadomości w Google w telefonie?

Google

Jak włączyć wiadomości w Google w telefonie – to pytanie zadaje sobie każdy, kto chce być na bierząco z informacjami ze świata. Google to firma, która jest właścicielem całego mnóstwa usług i aplikacji. Obok tych najpopularniejszych pokroju Gmaila czy wyszukiwarki, jedną z tych najszybciej nabierających na popularności są Wiadomości Google. Ale jak tak właściwie zacząć z niej korzystać? Czym ona tak właściwie jest? O tym wszystkim – w dzisiejszym wpisie.

Czym są wiadomości Google?

Google wiadomościWiadomości Google to usługa, która stanowi swoisty agregat wszystkich informacji z Polski i ze świata, pochodzących z różnych serwisów internetowych indeksowanych przez wyszukiwarkę i uznawanych przez nią za wiarygodne. Wiadomości te są podzielone na kilka różnych kategorii. Możemy więc wyświetlić tylko te pochodzące z Polski, z całego świata, te lokalne. Jesteśmy też w stanie wybrać kategorię informacji. Do wyboru mamy cztery opcje – biznes, nauka i technika, rozrywka oraz sport. Całość jest powiązana z naszym kontem Google – domyślnie tym, na którym zalogowaliśmy się w telefonie (tylko Android). Jeżeli chcemy, możemy w każdym momencie zmienić to konto, co jest bardzo przydatne chociażby w momencie, w którym z jednego urządzenia korzystamy w kilka osób. Ustawienia, preferencje oraz gusta zapisywane są nie na urządzeniu, a właśnie na koncie. Każdemu mogą zatem wyświetlać się zgoła odmienne informacje, dopasowane do jego upodobań i historii przeglądania aktualności w aplikacji.

Wiadomości Google to jednak nie tylko najświeższe doniesienia tematyczne, ale też inne przydatne informacje. W aplikacji znajdziemy na przykład aktualną pogodę i przegląd tematów, o których w danym momencie się mówi. Całość umożliwia także obserwowanie wybranych stron, zapisywanie własnych wyszukiwań oraz przegląd tych rzeczy, które – na podstawie historii naszego zachowania – są dla nas istotne.

Usługa Wiadomości Google dostępna jest w dwóch wersjach – przeglądarkowej oraz smartfonowej. Ta pierwsza dostępna jest z poziomu komputerów oraz laptopów. Druga z kolei jest ekskluzywna dla urządzeń przenośnych – tabletów i telefonów komórkowych. Co ciekawe, mogą z niej skorzystać osoby korzystające z urządzeń z systemami operacyjnymi Android oraz iOS.

Pamiętajmy, że niektóre telefony z Androidem jako ich systemem operacyjnym proponują tak zwany panel informacyjny. Jest on czymś innym od Wiadomości Google. Możemy go wyłączyć z poziomu ustawień naszego własnego telefonu.

Jak włączyć wiadomości w Google – usługa w telefonie?

Aby mieć dostęp do usługi Wiadomości Google, będziemy musieli zainstalować aplikację odpowiedzialną właśnie za jej wyświetlanie. Jeśli więc zastanawiamy się nad tym, jak włączyć wiadomości Google w telefonie, musimy podążać za niżej wspomnianymi instrukcjami.

  1. Udajemy się do sklepu z aplikacjami – dla urządzeń z systemem Android na pokładzie będzie to sklep Google Play. Użytkownicy systemu operacyjnego iOS muszą sięgnąć po App Store. Choć są to „sklepy”, aplikacja w przypadku każdego z nich udostępniana jest całkowicie za darmo.
  2. Korzystamy z przycisku Zainstaluj – w ten sposób rozpoczniemy proces pobierania aplikacji na nasz telefon lub tablet. Całość nie waży dużo, jednak pamiętajmy o tym, by upewnić się, czy w obrębie pamięci wewnętrznej naszego urządzenia posiadamy odpowiednio dużo miejsca.
  3. Uruchamiamy aplikację – to już ostatni krok. Musimy w nim znaleźć aplikację na ekranie naszego telefonu i po prostu ją uruchomić. Choć na początku może ona nie oferować zbyt dużo spersonalizowanych treści, z czasem będzie się ona uczyła naszych przyzwyczajeń i gustów i serwować nam informacje zgodne z naszymi upodobaniami.

Wraz z instalacją aplikacji mobilnej Wiadomości Google, pozyskamy dostęp do specjalnego widgetu, dzięki któremu będziemy mogli wyświetlać wiadomości bez wchodzenia w obręb aplikacji. Aby dodać go na ekran główny własnego telefonu, musimy przytrzymać palec w dowolnym pustym miejscu tego ekranu. Pojawi się okno edycji, z poziomu którego musimy wybrać opcję Widgety. Z pogrupowanych na działy elementów wybieramy ten odpowiedzialny właśnie za wiadomości i umiejscawiamy go w miejscu, które uznamy za najlepsze i najwygodniejsze.

Alternatywnym sposobem na to, by dostać się do Wiadomości Google jest wybranie ich z poziomu dowolnej innej aplikacji firmy Google. Zrobić to jednak można wyłącznie na komputerach stacjonarnych i laptopach (poprzez kliknięcie w ikonkę Aplikacje Google.

Warto wiedzieć: w większości modeli telefonów komórkowych z systemem Android na pokładzie Wiadomości Google są aplikacją peinstalowaną. Nie trzeba zatem ich włączać i instalować. Co więcej, często wyświetlane są również w postaci pełnoekranowego widgetu, dostępnego po swipenięciu ekraniu w lewo (ekran główny).

Podsumowanie – jak włączyć wiadomości w Google.

Wiedząc już, jak włączyć wiadomości Google w telefonie będziemy w stanie bardziej efektywnie z nich korzystać. Niewykluczone, że szybko staną się one naszym głównym źródłem informacji. Niezależnie od tego, czym tak właściwie się interesujemy. Są one usługą kompletną i idealnie dostosowującą się do gustów i upodobań użytkownika. Właśnie dlatego warto po nie sięgnąć. Zwłaszcza że nie jest to trudne.

    FORMULARZ KONTAKTOWY

    Czy jesteś ciekaw naszej oferty?

    Jeśli tak skontaktuj się z nami!