Marketing internetowy- jak zacząć?

Marketing

Marketing internetowy- jak zacząć? Praca z marketingiem internetowym wykracza daleko poza budowanie strony internetowej czy pisanie artykułów. W arsenale początkującego marketingowca internetowego znajduje się szeroka gama narzędzi marketingowych, których prawidłowe użycie doprowadzi do sukcesu. Dokładna analiza metod i narzędzi promocji to trudne zadanie.Tylko poprzez uważne przestudiowanie narzędzi marketingu internetowego można stworzyć dochodowy biznes online.

Marketing internetowy jak zacząć aby uzyskać oczekiwane zyski?

Na wczesnych etapach pracy z e-marketingiem nie można stosować jednego rozwiązania dla wszystkich.Te same strategie mogą nie działać tak samo w różnych niszach.To, co działa dla danej firmy, może nie działać dla kogoś innego i na odwrót. Opracowanie własnej strategii marketingu internetowego zajmie trochę czasu, ale będzie tego warte.

Sprawdzona sekwencja kroków, które pomogą zacząć pracę w marketingu internetowym:

 • Zdefiniowanie grupy docelowej. Odnalezienie jej potrzeb i zrealizowanie ich. Opisanie korzyści dla klienta z używania produktu.
 • Pozyskanie klientów. Trzeba być uczciwym, wykazać się znajomością produktu i rozmawiać z klientami tym samym językiem. Zaprojektować i zbudować łatwą w użyciu stronę internetową. Pracować nad optymalizacją pod kątem wyszukiwarek (SEO) i połączyć reklamy kontekstowe, aby przyciągnąć ruch do witryny.
 • Zbudować reputację. Połączyć się z klientami dzięki e-mail marketingowi. Zwiększyć swoje dochody dzięki sprzedaży i technologiom podnosząc kwotę sprzedaży. Korzystać z narzędzi marketingowych SMM (marketing mediów społecznościowych), śledzić swoje postępy i wprowadzać na czas zmiany.
 • Trzeba znaleźć się bliżej potencjalnych nabywców, posłuchać ich: odwiedzać fora, recenzje konkurencji, aby zrozumieć, jakie problemy próbują rozwiązać odbiorcy. Zbadać słowa kluczowe, dla których użytkownicy szukają informacji. Ale jednocześnie, o które konkuruje niewiele witryn. Można, więc stworzyć produkt na już uformowany rynek i zrobić to lepiej niż konkurenci.Aby wyróżnić się na tle konkurencji, ważne jest, aby zbadać ich produkt i zrozumieć, jakie są jego mocne i słabe strony. Zwrócić szczególną uwagę na to, jakich ruchów marketingowych używają konkurenci, ponieważ być może udało im się lepiej zrozumieć i poczuć klientów.
 • Pisanie mocnych tekstów. Celem tekstu jest usunięcie wszelkich zastrzeżeń i wątpliwości kupującego, udzielenie odpowiedzi na wszystkie jego pytania. Sprzedawanie tekstu jest substytutem sprzedawcy.Takie teksty towarzyszą użytkownikowi przez cały lejek sprzedażowy, od wejścia na stronę do momentu dokonania zakupu.

Rozwijanie swojej firmy dzięki marketingowi internetowemu

Bardzo ważne jest zdefiniowanie misji swojej firmy i pozycji na rynku, ponieważ pomoże to wyróżnić się spośród tego samego rodzaju ofert.

Aby to zrobić, trzeba odpowiedzieć na trzy pytania:

 • Jaką misję chce się wypełnić? Jakie są podstawowe wartości biznesu?
 • Zaprojektować i uruchomić prostą stronę internetową.  
 • Jak zatrzymać użytkowników na stronie i skłonić ich do zakupu?

Trzeba zadbać o zoptymalizowanie szybkości ładowania strony, upewnić się, że witryna wyświetla się we wszystkich popularnych przeglądarkach, upewnić się, że jest to mobilna wersja witryny. Należy pracować nad optymalizacją wyszukiwarek (SEO) i skonfigurować reklamy kontekstowe, aby zwiększyć ruch.

Reklama wyświetlana w wynikach wyszukiwania ma, co najmniej dwie przewagi nad ruchem organicznym:

 • Przekazywanie informacji bezpłatnie, rozpowszechniając je w innych renomowanych witrynach. W ten sposób uzyska się dużo większy ruch i zwiększa rankingi w wyszukiwarkach. Zawsze warto zostawiać link do swojej witryny we wszelkich udostępnianych treściach. Wyszukiwarki uwielbiają linki polecające z wysokiej jakości witryn.
 • Połączyć się z klientami dzięki e-mail marketingowi.Tworząc oferty abonamentowe, buduje się cenny atut biznesowy w Internecie. W tym celu można skorzystać z technologii umożliwiającej uzyskanie zgody od klienta na otrzymanie informacji o produkcie lub usłudze e-mailem.Jeśli klienci wyrazili zgodę na komunikowanie się z nimi przez e-mail, oznacza to zainteresowanie użytkowników. Teraz trzeba przykuć ich uwagę. Pojawia się możliwość rozwijania długotrwałych relacji z użytkownikami dzięki odpowiedniej strategii. Wyniki wiadomości e-mail są w 100% mierzalne. Email marketing to tanie i jedno z najskuteczniejszych narzędzi marketingu internetowego.
 • Przeanalizowanie wyników. Potrzebna jest analityka internetowa, aby zobaczyć wyniki aktywności online i zrozumieć, dokąd trafia ruch w witrynie. Narzędzie analityczne Google jest łatwe do dostosowania i podpowie, ile osób odwiedza witrynę, jakie strony przeglądają, jakie działania podejmują, skąd pochodzą i wiele więcej. Wszystkie te dane są niezwykle ważne dla specjalisty ds. marketingu: pokazują, co jest nie tak w witrynie.

Rynek cyfrowy stale się zmienia i rozwija: pojawiają się coraz nowocześniejsze narzędzia do analityki i promocji. Aby skutecznie prowadzić biznes w Internecie, trzeba stale monitorować trendy i poznawać nowe technologie.

  FORMULARZ KONTAKTOWY

  Czy jesteś ciekaw naszej oferty?

  Jeśli tak skontaktuj się z nami!