fbpx

Jak samemu pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie stron

Jak samemu pozycjonowanie stron? Skuteczna strategia SEO umożliwia tworzenie szybkich, niezawodnych i przyjaznych dla użytkownika stron internetowych o doskonałych pozycjach w wyszukiwarkach. W konsekwencji właściciele stron uzyskują różne korzyści, takie jak zwiększona świadomość marki, nowe kontakty, lepsze doświadczenie użytkownika. Jeśli poszukujesz odpowiedzi jak samemu pozycjonowanie stron wykonać, aby uzyskać lepszy wizerunek strony dla wyszukiwarek, zapoznaj się z poniższą treścią.

Jak samodzielnie wykonać pozycjonowanie stron internetowych?

Opracowując strategię pozycjonowania stron – SEO, powinieneś skupić się na trzech głównych aspektach:

 • Pozycjonowanie wewnętrzne: zajmuje się zawartością strony i jej optymalizacją, aby lepiej pozycjonowała się w wyszukiwarkach.
 • SEO poza stroną: dotyczy bezpośrednich linków do naszej strony z innych witryn. Im więcej linków zwrotnych do naszej strony, tym wyższa jest jej wiarygodność w oczach wyszukiwarki, co w efekcie poprawi jej widoczność.
 • Techniczne SEO: to jest architektura strony internetowej. Jak samemu stworzyć skuteczne technicznie pozycjonowanie stron? Spełnij potrzeby użytkowników. Chociaż Google ma ponad 200 parametrów rankingu, najważniejszym z nich jest pomoc dla użytkownika. Pozycjonowanie stron polega na zaspokojeniu oczekiwań użytkownika w wyszukiwarkach. Można to osiągnąć na różne sposoby, przede wszystkim należy określić, co nasza strona oferuje szerokiej publiczności. Czy jest to witryna e-commerce, rozrywka czy wiadomości? Po drugie, ważne jest określenie grupy docelowej, dla której skierowana jest nasza strona – jakich użytkowników chcemy przyciągnąć?

Przyciąganie użytkowników poprzez słowa kluczowe

Na tym etapie ważne jest, aby dowiedzieć się, jakie słowa lub frazy są najczęściej wyszukiwane przez użytkowników (prawdziwych lub potencjalnych) naszej strony. Jak samemu pozycjonowanie stron?Przy podejmowaniu decyzji, których słów kluczowych użyć, warto wziąć pod uwagę następujące kwestie:

 • Używaj słów kluczowych związanych z proponowaną treścią. Unikaj słów, które są zbyt krótkie lub niedokładne, co może stworzyć konkurencję lub przyciągnąć niewłaściwych użytkowników. Na przykład słowo kluczowe kup buty lepiej zastąpić buty zimowe dla kobiet.
 • Używaj słów kluczowych z wieloma powiązanymi wyszukiwaniami. W tej operacji możesz pomóc sobie specjalnymi narzędziami, takimi jak na przykład – narzędzie propozycji słów kluczowych Google.
 • Używaj długich słów kluczowych. Dane pokazują, że te słowa kluczowe o wyższym współczynniku 3-5% odnoszą się do bardziej szczegółowych słów niż zwykłe słowa kluczowe. Ich najciekawszą cechą jest to, że nie mają silnej konkurencji, co zwiększa ich szanse na lepsze pozycjonowanie. Na przykład, chociaż SEO jest bardzo popularnym akronimem, jego użycie jest trudne do uzyskania w Google.

Aby to zrobić, musisz stworzyć powiązane treści, zoptymalizować obrazy pod kątem SEO i stworzyć konkretną strategię.

Jak stworzyć wysokiej jakości treści pod kątem pozycjonowania strony?

Zainwestuj w treści wysokiej jakości.Tworzenie takich treści podtrzymuje zainteresowanie użytkownika, któremu należy zaproponować proste rozwiązania  problemów, atrakcyjne wizualnie i szczegółowe treści. W rzeczywistości naprawdę dobre treści służą nie tylko lepszemu pozycjonowaniu stron, ale także przyciągają uwagę użytkownika. Chociaż wszelkie treści publikowane na stronie zwiększają prawdopodobieństwo pojawienia się jej w wyszukiwarkach, warto pamiętać, że nie jest to jej celem. Wręcz przeciwnie, najważniejsze jest tworzenie rzetelnych treści, tak, aby sami użytkownicy zauważyli publikowane przez nas treści i stali się lojalni wobec naszego serwisu.

Linki zwrotne – nie możesz tego przegapić

Stwórz koncept budowania linków. Pamiętaj, że linki zwrotne są niezwykle potrzebne dla efektywnego pozycjonowania strony. Dane pokazują pozytywny związek między linkami a pozycjonowaniem strony zawierającej je na pierwszej stronie Google. Jak wspomniano powyżej, plan budowania linków jest niezbędny dla SEO poza stroną, czyli procesu pozyskiwania linków zwrotnych do naszej strony z witryn zewnętrznych.

Aby opracować realny plan budowania linków, musisz zrozumieć, jak przyciągać linki zwrotne. Jeśli dopiero zaczynasz, dobrym sposobem na rozpoczęcie jest umieszczenie linku do swojej strony w witrynie lokalnej firmy, być może poprzez wzajemną wymianę. Inną techniką do rozważenia jest blog gościnny. Możesz również uzyskać linki zwrotne, publikując oryginalne treści dotyczące najnowszych wydarzeń lub wiadomości. Zwiększa to prawdopodobieństwo, że inne witryny, blogerzy lub firmy dodadzą do swoich witryn link powiązany z naszą.

Sprawdzanie wyników samodzielnego pozycjonowania stron

SEO może być długą i trudną praktyką. Po poświęceniu dużej ilości czasu i wysiłku na strategię optymalizacji strony, warto sprawdzić swoje postępy. Aby to zrobić, możesz użyć parametrów, takich jak przepływ ruchu organicznego i ranking, aby określić sukces swojej strategii. Jaki ruch trafia do naszej strony w wyniku bezpłatnych wyszukiwań? Jakie miejsce zajmują strony naszej witryny w wybranych przez nas zapytaniach? Jeśli jednak stwierdzisz, że nie chcesz poświęcać swojego czasu na pozycjonowanie stron zleć to specjalistom SEO, którzy znają odpowiednie technologie internetowe: Javascript, PHP, DNS, robots.txt. Aby skutecznie przeprowadzić cały proces optymalizacji SEO trzeba znać odpowiednie narzędzia i mieć zaplecze dedykowane pod pozycjonowanie stron.

  FORMULARZ KONTAKTOWY

  Czy jesteś ciekaw naszej oferty?

  Jeśli tak skontaktuj się z nami!