fbpx

Pozycjonowanie stron - jak to zrobić samemu?

Pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie stron – jak to zrobić samemu? Kiedy zakładamy własną działalność jednoosobową, bardzo często mamy dość ograniczony budżet, który możemy przeznaczyć na niektóre rodzaje działalności. Są takie sytuacje, kiedy na przykład dostajemy dotację, dzięki której możemy na przykład kupić sprzęt komputerowy i potrzebne różnego rodzaju akcesoria, jednak na przykład nie starcza nam już finansów, na przykład na to, aby zainwestować w różnego rodzaju formy reklamy. We współczesnym świecie jeżeli nie będziemy obecni w Internecie, to najprawdopodobniej nasz biznes będzie dość mocno ograniczony, jeżeli chodzi o perspektywę rozwoju. W minimalnym stopniu powinniśmy więc mieć przynajmniej stronę internetową, która będzie oczywiście odwiedzona przez potencjalnych klientów. Jednak o ile możemy sami sobie napisać stronę internetową (jeśli poświęcimy nieco czasu na zgłębianie tajników, to może być to nawet strona całkiem przyzwoita), to jednak nie gwarantuje nam to tego, że nasi potencjalni klienci, będą wchodzić na tę stronę internetową. Do tego potrzebny jest jeszcze jeden element, a mianowicie pozycjonowanie takiej strony internetowej. Pozycjonowanie strony internetowej wiąże się najczęściej jednak z tym, że musimy takie zadanie komuś zlecić. Niezależnie od tego czy będzie to osoba, która świadczy usługi pozycjonowania, czy będzie to duża firma pozycjonerska, będzie nas to kosztowało i niekoniecznie, może nas być na to stać szczególnie na początku naszej działalności. Możemy jednak spróbować stronę pozycjonować samodzielnie i powinniśmy sobie tutaj nieco opowiedzieć o tym, w jaki sposób można tego dokonać. 

Jakie mamy metody pozycjonowania?

Na samym początku powinniśmy powiedzieć sobie, że metod pozycjonowania jest tak naprawdę kilka. Możemy je wykorzystywać wszystkie i możemy to robić stosunkowo sprawnie. Musimy tylko wiedzieć jak to robić. Dla przykładu wyróżniamy na przykład pozycjonowanie tak zwane SEO, które polega na tym, że w naszej stronie internetowej, będziemy zamieszczać treści zawierające odpowiednie frazy kluczowe. Tych fraz kluczowych będzie odpowiednio dużo i po prostu algorytmy wyszukiwarek internetowych, będą reagować na te frazy w taki sposób, że po ich wpisaniu w wyszukiwarce Google, naszemu klientowi pojawi się przed oczami nasza strona. Możemy również pozycjonować dzięki innym metodom, takim jak za pomocą popularnych serwisów z filmikami, czy na przykład poprzez prowadzenie firmowego bloga lub vloga.

Pozycjonowanie SEO

Pozycjonowanie SEO jest to najstarsza forma pozycjonowania, między innymi dlatego, że zaczęła się rozwijać jeszcze wtedy, kiedy w Internecie algorytmy pozycjonujące strony internetowe, dopiero raczkowały, a oprócz zwykłych stron internetowych w internecie, w zasadzie niewiele innych rzeczy było.  Pozycjonowanie SEO wymaga dość sporo pracy i cierpliwości, ale daje bardzo dobre efekty, jeżeli jest prawidłowo przeprowadzone. Przede wszystkim jak już wspomnieliśmy, powinniśmy zlecieć bądź sami powinniśmy stworzyć, dość sporo treści, które będą zawierały pewne frazy kluczowe, które chcemy aby były na naszej stronie umieszczone. Innymi słowy, musimy wybrać takie frazy kluczowe, jakie spodziewamy się, że ktoś wpisze w wyszukiwarce i po wpisaniu takiej frazy, pojawi się nasza strona. Jest to niezwykle istotne zagadnienie, ponieważ nieprawidłowy dobór fraz kluczowych, może spowodować, że ktoś wpiszę frazy zbliżoną, ale o nieco innym znaczeniu i chociaż nasza strona mu się wyświetli, to finalnie nie przełoży się to na to, że kupi on naszą usługę lub też produkt. Dodatkowo powinniśmy również starać się, aby treści jakie zamieszczamy na stronie, wstawiać wysokiej jakości, a sama fraza kluczowa nie powinna występować tylko jako jeden i ten sam zwrot, tylko na przykład w odmianach gramatycznych, w powiązaniu z różnymi słowami. Jeżeli tego typu teksty będziemy umieszczać, to algorytmy Google będą je szeregowały jako treści wysokiej jakości, więc będą też je polecały naszym potencjalnym klientom. 

Pozycjonowanie stron - jak to zrobić samemu?

Prowadzenie bloga

Prowadzenie bloga firmowego, niekoniecznie musi nam się kojarzyć z pozycjonowaniem strony internetowej, ale jak się okazuje, jest to zdecydowanie bardziej z tym związane, niż jak wspomnieliśmy na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać. Oczywiście bloga mogą również prowadzić osoby, które niczego ani nie sprzedają, ani nie świadczą żadnych usług, ale prawda jest taka, że jeżeli będziemy prowadzić bloga, będziemy na tym blogu umieszczać interesujące wpisy, a dodatkowo wpisy te będą często komentowane i udostępniane, to wówczas algorytmy Google, również taką naszą stronę i naszego bloga, będą traktować jako coś wartościowego i będą polecać takiego bloga osobom, które pewnych rzeczy będą szukać. W naszym blogu możemy oczywiście reklamować sami siebie, no bo jest to nasz blog filmowy i możemy umieszczać różnego rodzaju oferty sprzedaży naszych produktów, bądź usług. Czyli z jednej strony blog firmowy, który jest dobrze prowadzony powoduje, że nasza strona będzie się dobrze wyświetlała, a z drugiej strony możemy też na naszym blogu również się da za darmo reklamować, więc tak naprawdę to możemy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.

    FORMULARZ KONTAKTOWY

    Czy jesteś ciekaw naszej oferty?

    Jeśli tak skontaktuj się z nami!