Co to jest SEO score?

Pozycjonowanie stron

Co to jest SEO score? W dzisiejszych czasach wszyscy mówią o wynikach SEO swojej witryny i sposobach ich poprawy. Śledzenie wyniku SEO pomaga zrozumieć ogólny stan witryny i zidentyfikować obszary, które należy poprawić, aby polepszyć pozycję w rankingu. 

Czym dokładnie jest SEO score?

Czym więc jest wynik SEO? Wynik SEO wskazuje, jak dobrze działa witryna, co przyczynia się do organicznego rankingu i indeksowania jej. Wysoki wynik prawdopodobnie wskaże na wyższą pozycję w rankingu. Witryny, które nie mają dobrej pozycji w rankingu, prawdopodobnie będą miały niskie wyniki. Im więcej problemów posiada się na witrynie, tym niższy będzie wynik SEO.

Poprzez ten współczynnik mierzone są aspekty, które przyczyniają się do wyników firmy w rankingu wyszukiwarek. Dwie podstawowe kategorie, które można wydzielić w tym procesie, to mierzenie aspektów związanych z użytkownikami oraz aspektów technicznych. Aby poznać ostateczny wynik SEO, należy sprawdzić, jak dobrze radzi sobie witryna w tych kategoriach. 

Aspekty techniczne

Wyniki techniczne obejmują wszystkie elementy techniczne w witrynie. Te elementy techniczne to:

 • jak łatwo witryna może być dostępna dla odwiedzających?;
 • jak szybko i wydajnie wyszukiwarki mogą przeszukiwać daną witrynę?;
 • czy roboty indeksujące wyszukiwarki są w stanie prawidłowo indeksować witrynę?

Jeśli strona nie może być poprawnie zindeksowana, nie będzie wyświetlana na stronach wyników wyszukiwania. Pozycjonowanie techniczne to podstawa ruchu organicznego na witrynie. Większość ludzi często pomija techniczne aspekty SEO i dostosowuje je, gdy witryna jest już dostępna. Nie jest to najlepsze podejście, ponieważ wszystkie problemy, które napotyka się podczas audytu SEO, można uniknąć, starannie planując i uwzględniając je na wcześniejszych etapach rozwoju witryny. 

Co to jest SEO score?

Autorytet domeny 

Autorytet domeny (znany również jako przywództwo myślowe) witryny opisuje, jak istotna jest dla konkretnego obszaru, w którym działa dana firma. Ta metryka pochodzi od strony trzeciej – firmy produkującej narzędzia do SEO, budowania linków, marketingu przychodzącego i content marketing. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych i powszechnie stosowanych wskaźników przez wszystkich marketerów cyfrowych. 

Jak poprawić wyniki autorytetu domeny?

Przede wszystkim należy skupić się na poprawie wyników. Oto dwa kroki, które są kluczowe dla uzyskania lepszych wyników autorytetu domeny:

 • wybór dobrej nazwy domeny – to krok, który powinno się zrobić, jeśli dopiero działalność powstaje. Należy wybrać nazwę, która jest stosunkowo chwytliwa i łatwa do zapamiętania. Nikt nie chce, aby odwiedzający nie mogli wrócić do danej strony, ponieważ po prostu zapomnieli nazwy domeny. Ponadto można nawet rozważyć całkowitą zmianę starej nazwy domeny, jeśli występują problemy z popularnością i małym natężeniem ruchu;
 • zdobycie uznania w niszy – aby stać się znaną marką w konkretnej niszy, osoby odwiedzające stronę muszą uznać firmę za wyjątkową. Jedynym sposobem, w jaki można to zrobić, jest tworzenie niesamowitych treści i aktywne angażowanie wszystkich obserwatorów. Celem jest tutaj poprawa reputacji i wzmocnienie tożsamości posiadanej firmy.

Publikowane treści 

Wyniki SEO treści witryny określają, jak trafna jest treść dla określonego zestawu słów kluczowych. Pisanie niesamowitych treści ma duży wpływ na przyszły rozwój firmy. Po pierwsze wpłynie to na wyniki rankingu, po drugie wpłynie również na to, jak odwiedzający postrzegają daną markę.

Wyniki SEO treści można podzielić na trzy podkategorie, a są to:

 • jakość treści – treść musi być aktualna, łatwa do odczytania, zwięzła i wolna od błędów ortograficznych. Ponadto należy także unikać jakichkolwiek uszkodzonych lub nieaktualnych linków na stronie;
 • indeksowana meta-treść – pomaga to wyszukiwarkom i użytkownikom lepiej zrozumieć kontekst stron internetowych. Pomoże to również odwiedzającym łatwo znaleźć konkretną treść, której szukają;
 • unikalne treści – należy za wszelką cenę unikać powielania tytułów stron. Szczególnie należy starać się unikać duplikowania meta-treści, które znajdują się na stronach internetowych. Zduplikowane treści mogą powodować poważne problemy z wynikami SEO.

Adresy URL na stronie 

Adresy URL, których używa się w witrynie, mogą mieć duży wpływ na wyniki SEO. Jak można określić, jaki jest wynik SEO adresów URL? Chociaż tak naprawdę nie można uzyskać dokładnej wartości liczbowej wyników SEO posiadanych adresów URL, można natomiast zobaczyć wyniki, jakie przynoszą, jeśli są poprawnie sformatowane.

Dobrze dobrany adres URL może z łatwością być odczytany zarówno przez odwiedzających, jak i wyszukiwarki. Zapewnia użytkownikom jasne wskazanie, o czym będzie zawartość strony docelowej. Daje to użytkownikom wystarczającą wiedzę o treści, zanim jeszcze klikną link. Doświadczenie użytkownika jest niezwykle ważne dla dobrych rankingów.

Jeśli wyszukiwarka znajdzie słowo kluczowe w adresie URL strony internetowej, poprawi to rankingi. Nie oznacza to, że powinieneś napychać adresy URL słowami kluczowymi z długim ogonem, stworzy to bezużyteczne adresy URL, które będą miały negatywny wpływ na użytkowników i wyszukiwarki.

Należy szczególnie zwrócić uwagę na możliwość wykorzystania linków jako promocji. Jeśli posiada się dobrze napisany adres URL, będzie można użyć go podczas udostępniania na platformach społecznościowych. Może to być świetne narzędzie marketingowe, jednocześnie poprawiając jakość obsługi użytkowników.

  FORMULARZ KONTAKTOWY

  Czy jesteś ciekaw naszej oferty?

  Jeśli tak skontaktuj się z nami!