fbpx

Tekst SEO - ile znaków?

Pozycjonowanie stron

Tekst SEO – ile znaków? Pojęcia takie jak SEO czy pozycjonowanie brzmią dla znacznej liczby osób dość enigmatycznie. Nie ma się temu co dziwić, bo nie każdy korzysta z tego typu rozwiązań. Można jednak zaryzykować stwierdzenie, że o SEO staje się coraz głośniej. Jeżeli posiadamy własnego bloga bądź sklep internetowy, będziemy musieli najprawdopodobniej dowiedzieć się czym jest SEO i jakie wykorzystuje narzędzia. Warto także mieć świadomość tego, czym są teksty SEO oraz jakie są ich rodzaje. Należy także zastanowić się, na jak wiele znaków ma być dany tekst. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że ciężko o jednoznaczne wskazówki w tej kwestii. 

Teksty SEO – najważniejsze informacje

Jak już zaznaczono na wstępie, teksty SEO to pojęcie, które staje się coraz bardziej znane szerszemu gronu odbiorców. Dobrze jest zdawać sobie sprawę z tego, iż teksy SEO, ą tworzone oraz optymalizowane. Wszystko po to, aby zwiększyć atrakcyjność konkretnego serwisu. Jeżeli sprzedajemy jakieś usługi bądź produkty, zależy nam przecież na tym, aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Nie dziwi więc fakt, że każdy chciałby mieć dobrze napisany tekst SEO. Wydawać by się mogło, że każdy tekst SEO powinien być więc tekstem wysokiej jakości. Nic bardziej mylnego! Wiele zależy bowiem od rodzaju konkretnego tekstu oraz od jego przeznaczenia. Niektóre teksty są bowiem przeznaczone dla wyszukiwarek, a nie dla czytelników. Mogą być średniej jakości tekstami. Jeżeli tekst ma jednak trafić do czytelnia, powinien reprezentować zdecydowanie wyższą jakość. Treści oferowane czytelnikom powinny być wartościowe, bo w przeciwnym razie nikt nie będzie nimi zainteresowany. Specjaliści od SEO wiedzą, w jaki sposób napisać konkretny rodzaj tekstu, aby spełnił on należycie dobrą rolę. Jak zaś znaleźć dobrych specjalistów? Na pewno można posiłkować się opiniami o specjalistach SEO znajdującymi się w Internecie. Im więcej pozytywnych opinii, tym rzecz jasna większe prawdopodobieństwo tego, że będziemy zadowoleni z dokonanego przez nas wyboru. 

Rodzaje tekstów SEO

Jak wspomniano powyżej, wyróżnia się rozmaite rodzaje tekstów SEO. Zaznaczono także, że niektóre z nich są przeznaczone dla wyszukiwarek, a inne dla czytelników. Co do zasady wyróżnia się więc następujące rodzaje tekstów SEO: precle, teksty zapleczowe, opisy do katalogów, teksty sponsorowane oraz artykuły blogowe. Niektórzy wyróżniają jeszcze teksty, które określają mianem artykułów wysokiej jakości. Jak sama nazwa wskazuje, klient zamawiający taki tekst będzie oczekiwał reprezentatywnych treści. Należy więc zapewnić wysoką jakość merytoryczną. Najsłabszej jakości są zawsze teksty preclowe. Tekst SEO - ile znaków?Nie oznacza to jednak, że mogą być one pisane w sposób rażąco niedbały. Teksty zapleczowe powinny reprezentować zdecydowanie wyższą jakość niż precle. Mogą być przeznaczone dla czytelników, a nie dla wyszukiwarek. Nie sposób nie zauważyć, że wiele osób zleca pisanie tekstów blogowych. Jak zaś wiadomo, treści zawarte na blogach kierowane są do czytelników, a nie do wyszukiwarek. Ważne jest więc to, aby reprezentowały one przynajmniej przyzwoitą jakość merytoryczną. Zazwyczaj wchodzimy na blogi, których treść w jakiś sposób do nas przemawia i nas interesuje. Ciężko byłoby naprawdę znaleźć osobę, która decyduje się na regularne przeglądanie bloga, który oferuje teksty niskiej jakości. Jeżeli chodzi zaś o opisy do katalogu czy też o tak zwane opisy kategorii, zazwyczaj są one zamawiane przez osoby prowadzące jakiś sklep internetowy. Nie da się nie zauważyć, że każdemu kto prowadzi własny sklep internetowy zależy na tym, aby pozyskać jak największą ilość klientów. 

Jak wiele znaków powinien zawierać dobry tekst?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak wiele znaków powinien zawierać dany tekst. Należy od razu w tym miejscu zaznaczyć, że najczęściej liczone są znaki ze spacjami, określane skrótem „zzs”. W niektórych przypadkach jednak, oczekuje się tekstów zawierających określoną liczbę znaków bez spacji, określany skrótem „zbs”. Czasami wskazuje się zaś na konkretną liczbę wyrazów, choć ma to miejsce dość rzadko. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o to, jak wiele znaków ze spacjami bądź bez spacji powinien zawierać dobry tekst. Dobre teksty mogą być bowiem zarówno długie, jak i krótkie. Najwięcej zależy od tego, w jaki sposób napisany jest tekst. Konieczne jest zawsze spełnienie oczekiwań klienta. Długość dobrego tekstu może być więc różna. Nie musi to być zawsze tekst wysokiej jakości. Ważne jest to, aby należycie spełniał on swoją rolę. Konieczne jest również i to, aby tekst był napisany w sposób zgodny z zasadami ortografii i interpunkcji. Wszelkie błędy, zwłaszcza te rażące obniżają jakość całego tekstu. Mogą sprawić, że czytelnik podejdzie do treści ulokowanych na danej witrynie z pobłażaniem. Oczywiście każdemu może zdarzyć się drobny błąd, ale jeżeli mamy problemy z zasadami poprawnej pisowni, bezpieczniej korzystać ze słownika. Mowa tu nie tylko o słowniku ortograficznym, ale i o słowniku poprawnej polszczyzny. 

    FORMULARZ KONTAKTOWY

    Czy jesteś ciekaw naszej oferty?

    Jeśli tak skontaktuj się z nami!