fbpx

Pozycjonowanie stron - gdzie najlepiej?

Pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie stron – gdzie najlepiej? Coraz częściej możemy usłyszeć, że kiedy prowadzimy własny interes, musimy mieć stronę internetową. W zasadzie usłyszymy to już wszędzie. Jest to podstawa prowadzenia współczesnego biznesu. Coraz częściej jednak na pewno możemy usłyszeć to, że aby nasz biznes chodził na wysokich obrotach i abyśmy byli widoczni zarówno w realu jak i w sieci internetowej, to na naszą stronę internetową musi wchodzić odpowiednio duża liczba osób i odpowiedni odsetek tych osób, powinien zostać naszymi klientami. Można oczywiście uzyskać tego typu efekt, jednak ważne jest to, że nasza strona nie może być byle jaka przede wszystkim, ale też nie może być byle jak pozycjonowana, czy inaczej w ogóle powinna być pozycjonowana. O tym co to jest pozycjonowanie, na czym ono polega oraz gdzie najlepiej pozycjonować, chwilę sobie porozmawiamy.

Co to jest pozycjonowanie strony internetowej?

Pozycjonowanie strony internetowej są to takie działania, które powodują, że jeżeli na przykład w wyszukiwarce internetowej wpiszemy jakąś daną frazę, no to wówczas wyszukiwarka uszereguje wyniki wyszukiwania, czyli innymi słowy strony internetowe od tych, które uważa za najbardziej trafione pod kątem danej frazy kluczowej do tych, które uważa za najgorzej trafione pod tym kątem. Finalnie sprowadza się to do tego, że najczęściej strony, które są na pierwszej stronie wyników wyszukiwania, mają szansę na dużo większą liczbę odwiedzin, niż strony pozostałe. O tę pierwszą stronę walczą właśnie firmy między sobą. Jeżeli się na pierwszym miejscu znajdziemy (lub w ogóle na pierwszej stronie) możemy spokojnie założyć, że wiele osób na naszą stronę trafi.  O ile przynajmniej nasza strona została wypozycjonowana, to musimy również zadbać o to, aby była pozycjonowana pod dobrze dobraną frazę kluczową. Takie pozycjonowanie dopiero przyciągnie dużą liczbę odwiedzin na wielu klientów.

Jakie mamy opcje pozycjonowania?

Pozycjonowanie strony internetowej możemy wykonać tak naprawdę na kilka sposobów. Jednym z nich jest między innymi pozycjonowanie samodzielne. Możemy to faktycznie zrobić sami, no jednak trzeba tutaj powiedzieć, że nie zawsze efekt będzie dla nas zadowalający. Będziemy musieli się naprawdę wiele dowiedzieć o pozycjonowaniu, a dodatkowo będzie to wymagało od nas poświęcenia dość sporej ilości czasu. Jednak jeżeli nie dysponujemy środkami finansowymi, które by umożliwiły nam pozycjonowanie stron z użyciem na przykład firmy do pozycjonowania bądź osoby, która zajmuje się tym tematem zawodowo, to faktycznie możemy podjąć próby, wykonania takiego pozycjonowania naszej strony samemu. Inna opcja, o której chcielibyśmy pomówić, jest to pozycjonowanie z użyciem specjalistycznej firmy pozycjonerskiej lub skorzystanie z usług freelancera.  

Freelancer czy firma? Gdzie najlepiej jest pozycjonować strony?

Zanim powiemy sobie o tym, czy lepiej jest zlecić pozycjonowanie strony freelancerowi czy prywatnej firmie, to musimy sobie powiedzieć też o tym, że tak naprawdę jeżeli już zaczniemy pozycjonować stronę internetową, to tak de facto, nigdy do końca tego pozycjonowania nie kończymy, a przynajmniej nie kończymy dopóki chcemy, aby strona faktycznie miała dużą ilość odwiedzin i dobrze się wyświetlała w wynikach wyszukiwania. Jest tak chociażby z tego powodu, że zarówno algorytmy wyszukiwarek internetowych na bieżąco się zmieniają i tak naprawdę, w pewien sposób chcą one omijać różnego rodzaju sztuczki, które są stosowane właśnie w zawodowym pozycjonowaniu, po to aby faktycznie skupić się głównie na treściach najbardziej trafionych oraz najbardziej wartościowych. Z drugiej strony po prostu nasza konkurencja nie śpi i cały czas, próbuje pozycjonować strony swoje, więc siłą rzeczy, jeśli będziemy działać na rynku, na którym jest duża konkurencja, to najprawdopodobniej jeżeli byśmy zaprzestali pozycjonowania strony internetowej, to już po kilku dniach, zauważylibyśmy negatywny tego efekt. Innymi słowy jeżeli chcemy aby nasza strona się dobrze i wysoko wyświetlała, to musimy wliczyć sobie koszty pozycjonowania strony, jako koszty stałe. Jednak nie powinniśmy tego traktować jako koszt, ponieważ czysto teoretycznie, na każdą złotówkę wydaną na pozycjonowanie, powinniśmy mieć przynajmniej kilka, kilkanaście bądź nawet kilkadziesiąt złotych przychodu dla naszej firmy. Więc de facto pozycjonowanie działa na naszą korzyść.  Pozycjonowanie stron - gdzie najlepiej?

Jeżeli wrócimy do tematu tego, jaka jest różnica pomiędzy pozycjonowaniem naszej strony przez firmę pozycjonerską oraz przez freelancera, to różnica jest przede wszystkim taka, że freelancer weźmie od nas mniejsze pieniądze. Będzie w stanie nam zagwarantować podobne efekty, ale na pewno efekty te, będzie w stanie zagwarantować niestety nieco później. Natomiast firma pozycjonerska, na pewno szybciej i sprawniej zajmie się pozycjonowaniem naszej strony, ponieważ nad danym projektem może pracować kilka osób. Dodatkowo firmy, które zajmują się zawodowo pozycjonowaniem, ostatnimi czasy zaczęły oferować pierwsze dwa lub  trzy miesiące pozycjonowania za darmo. Wtedy tak naprawdę zanim podpiszemy wiążącą nas umowę, jesteśmy w stanie zobaczyć czy działania takiej firmy faktycznie przyniosły efekt.

    FORMULARZ KONTAKTOWY

    Czy jesteś ciekaw naszej oferty?

    Jeśli tak skontaktuj się z nami!