fbpx

Pozycjonowanie stron - co i jak?

Pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie stron – co i jak? Pozycjonowanie stron internetowych cieszy się aktualnie dużym zainteresowaniem. To z kolei stale wzmaga zapotrzebowanie na informacje w jego kontekście. Nie każdy bowiem decyduje się na sięgnięcie po usługi agencji interaktywnej w ciemno, nie wiedząc, co tak właściwie będzie ona robiła i w jaki sposób będzie zmierzała ku podstawowemu celowi. Tym jest zawsze osiągnięcie szczytowej pozycji w obrębie wyszukiwarki internetowej. Co zatem robi się w tym zakresie i jak się to robi, by było to skuteczne? Kilka słów na ten temat – w naszym dzisiejszym artykule.

Pozycjonowanie – co robić, by odnosić sukces?

Nie ulega wątpliwości fakt, że najbardziej szanowaną metodą na promocję w sieci jest pozycjonowanie stron. Co i jak robić w jego zakresie, by spotkać się z sukcesem i być w stanie rywalizować z innymi firmami, które stawiają na nie? Najważniejsza w tym wszystkim jest strategia, której opracowanie pozwala odpowiednio zorganizować każde kolejne działanie w zakresie pozycjonowania. To ona stanowi jego szkielet i to niej powinno się później konsekwentnie trzymać. Powinna ona stanowić pozycję wyjściową, od której to wszystko tak właściwie się zaczyna. Do innych istotnych w tym wszystkich rzeczy zaliczyć można:

 • optymalizację kodu, a zatem sprawienie, by ten był lżejszy, prowadził do szybszego ładowania się strony, ale i nie pobierał mnóstwo transferu od użytkownika korzystającego z urządzenia mobilnego (tych jest przeważająca ilość);
 • optymalizację treści pod kątem SEO, a zatem sprawienie, by te były przystępne dla wyszukiwarek i wartościowe dla użytkowników docelowych;
 • pozyskiwanie linków – tutaj liczy się ich jakość oraz to, by pochodziły z miejsc, które mogłyby być absolutnie naturalnym ich źródłem (na przykład ze względu na poruszaną przez siebie tematykę);
 • analizowanie – dokładnie działania w zakresie analizy, w szczególności konkurencji, są podstawą skutecznego pozycjonowania. Trzeba bazować na błędach innych, a kopiować do siebie rozwiązania, które rzeczywiście sprawdzają się w akcji;
 • monitorowanie pozycji – w pozycjonowaniu liczy się to, by uważnie obserwować zmiany w wynikach wyszukiwania. Warto tutaj sięgnąć po narzędzie, które umożliwi stałe dokonywanie tego. Tutaj najistotniejsze jest codzienne sprawdzanie zmian – te bywają szalenie dynamiczne. Warto też szukać przyczyn wzrostów i spadków (te pierwsze wywołują nasze działania, drugie zazwyczaj spowodowane są działaniami ze strony konkurencji).

Jak to robić, by robić to dobrze?

Pozycjonowanie stron - co i jak?

Działania podejmowane w zakresie pozycjonowania stron muszą być przede wszystkim przemyślane. Zastanawiając się zatem, jak pozycjonować, by odnosić sukces, odpowiedź jest prosta: z głową. Wszystko tutaj musi być przemyślane. Nie może być w tym przypadku i chaosu. Właśnie dlatego w pierwszej kolejności wspomnieliśmy o strategii marketingowej. To ona bowiem stanowi bazę wyjściową i coś, od czego zawsze powinno się wychodzić. Rozsądne pozycjonowanie to też takie, którego nie robi się „na hura”. Choć działań w jego zakresie jest całe mnóstwo, nie można starać się wykonać każdego z nich w tydzień. Wcale nie przyniesie to szybszych efektów, a będzie wyglądało szalenie nienaturalnie. Tutaj dochodzi się do jednego z najważniejszych aspektów współczesnego pozycjonowania – naturalności i unikalności. Witryna internetowa, którą się pozycjonuje musi być wartościowa. Tego zaś nie da się osiągnąć bez unikalności – tego, co uczyni ją wyjątkową z perspektywy jej odbiorcy.

Choć kiedyś w pozycjonowaniu królowało podejście niezwracające uwagi na jakość, dziś to ona jest priorytetem. Jeżeli się więc coś robi, należy za wszelką cenę unikać spamowania. Zwłaszcza w pozyskiwaniu linków prowadzących do witryny (będącym zasadniczą częścią całego procesu). Aby pozycjonować w sposób inteligentny, warto robić to powoli i symulować rozwój strony internetowej. Po prostu trzeba zadbać o to, by ten był bardziej efektywny (ale wciąż stopniowy i naturalny). Oczywiście, wraz z czasem można dodawać kolejne działania na szerszą skalę. Zanim jednak się to zrobi, warto zyskać reputację w oczach Google’a. Dopiero wtedy będzie się miało pewność, że własne działania spotkają się z najlepszym efektem ostatecznym.

Aby więc podsumować to, jak należy pozycjonować należy po prostu powiedzieć, że trzeba to robić naturalnie. Bez stawiania na sztuczne generatory czy narzędzia gwarantujące natychmiastowe efekty. Tych w tej branży, niestety, nie ma.

Podsumowanie

Nie ulega wątpliwości fakt, że aktualnie najlepszą i najczęściej wybieraną formą marketingu internetowego jest pozycjonowanie stron. Co i jak należy robić w jego zakresie, by odnosić w tym sukces? Rzeczy, na które warto tutaj zwrócić uwagę jest całe mnóstwo i często ciężko jest skupić się na każdej z nich bez pomijania żadnej innej. Właśnie dlatego bardzo rozsądnym jest tutaj sięgnięcie po pomoc profesjonalistów. Ci nie tylko pozwolą utrzymać to w porządku, ale też skupią się przy tym na sukcesywnym realizowaniu obranej wcześniej strategii. To zaś jest w tym wszystkim zdecydowanie najistotniejsze.

 

  FORMULARZ KONTAKTOWY

  Czy jesteś ciekaw naszej oferty?

  Jeśli tak skontaktuj się z nami!