fbpx

Jak opisywać zdjęcia pod SEO?

Pozycjonowanie stron

Jak opisywać zdjęcia pod SEO? Nie da się ukryć, że optymalizacja SEO to zarówno długotrwały, jak i stosunkowo trudny proces, który to obejmuje setki aspektów. Mniejsze firmy bardzo często pomijają niektóre punkty, w konsekwencji optymalizacja jest okrojona. To prowadzi do tego, że nie możemy cieszyć się z sukcesywnego zwiększania pozycji danej witryny, a pieniądze często okazują się tymi wyrzuconymi w błoto. Okazuje się, że znaczenie może mieć nawet opisywanie zdjęcia pod SEO, o czym z pewnością wiele osób nie ma nawet pojęcia.  Co daje nam SEO zdjęć? Dlaczego zdjęcia mają tak duże znaczenie? O czym powinniśmy pamiętać podczas SEO dla obrazków? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników. 

Co daje nam SEO zdjęć?

W pierwszej kolejności warto chwilę zastanowić się nad tym, co tak właściwie daje nam SEO zdjęć. Kiedy internauci przeczytają zwrot „SEO”, wówczas w zdecydowanej większości przypadków pomyślą oni o skomplikowanych tekstach, ewentualnie o słowach kluczowych, które mają ogromne znaczenie w pozycjonowaniu. Co prawda nie możemy się z tym nie zgodzić, jednakże nie są to jedyne elementy, które związane są z SEO. W praktyce zdjęcia są równie istotne, o czym warto pamiętać. Poświęcenie czasu na optymalizację zdjęć to dość prosty krok, jednakże w praktyce ma ogromne znaczenie. Dzięki temu możemy szybko i skutecznie osiągnąć bardziej satysfakcjonujące wyniki. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że w przypadku niektórych witryn może to być zmiana kluczowa, która będzie prowadzić do tego, że liczba odwiedzających ulegnie znacznemu wzrostowi. Jest to szczególnie widoczne w branżach, które nie przywiązują zbyt dużej uwagi do zdjęć. O ile nasza konkurencja nie skupia się na tym aspekcie, wówczas umiejscowienie swoich zdjęciach na pierwszych pozycjach w zakładce „Google Grafika” jest bardzo prawdopodobne, a to z kolei prowadzi do pozyskania nowych użytkowników. 

Jak opisywać zdjęcia pod SEO

Dlaczego zdjęcia mają tak duże znaczenie?

Skoro wiemy już, jak duże znaczenie ma SEO zdjęć, należy pomyśleć nad tym, dlaczego tak właściwie zdjęcia mają tak duże znaczenie. Przede wszystkim zwiększa się wygoda użytkowników. Łatwo możemy sobie sami wyobrazić takie zjawisko. Załóżmy, że znajdujemy się na stronie, która wygląda jak dokument z programu Word, z tekstem na białym tle, bez żadnego formatowania i obrazków. Z pewnością zdecydowana większość osób na samą myśl nie czuje się komfortowo, co można potwierdzić na podstawie ogólnodostępnych badań. Okazuje się, że ludzie w 80% są bardziej skłonni do tego, aby czytać treści, które zawierają zdjęcia i obrazki. Dodatkowo prawdopodobieństwo tego, że treść zostanie zapamiętana, wzrasta o kilkadziesiąt procent. Tak więc obrazki wpływają bezpośrednio na to, w jaki sposób doświadczamy daną witrynę. Algorytm Google to bardzo zaawansowany system, które zwraca uwagę również na dodatkowe wskaźniki, które to odzwierciedlają zachowania i wrażenia czytelników. W konsekwencji przeglądarka Google weźmie pod uwagę to czy nasza strona przypadła użytkownikom do gustu czy nie. Takich analiz można dokonać na podstawie wskaźników odzwierciedlających zachowanie i wrażenie użytkowników..

O czym powinniśmy pamiętać podczas SEO dla obrazków?

Warto wziąć pod uwagę kilka wskazówek podczas SEO dla obrazków, dzięki czemu cały proces będzie jeszcze skuteczniejszy. Przede wszystkim warto rozpocząć od tego, aby używać odpowiednich obrazów- muszą one posiadać wysoką jakość. Jeśli dodatkowo będziemy trzymać się tematyki danej podstrony, wówczas w praktyce ma to ogromne znaczenie podczas optymalizacji. Fotografie rozmazane i te źle przycięte z pewnością nie są korzystne. Nie używajmy obrazków, do których nie mamy praw autorskich. Warto skorzystać ze stron, w których znajdziemy zupełnie darmowe zdjęcia- możliwe jest pobranie ich bez opłat. Specjaliści zalecają także, aby dostosować nazwę pliku. Jest to jeden z tych kroków, który jest bardzo łatwy, jednocześnie wiele osób o tym zapomina. Warto zmienić ją w taki sposób, aby była istotna dla naszej strony i zawierała słowa kluczowe. Jest to szczególnie istotne w przypadku prowadzenia sklepu internetowego. Istotna jest również kwestia tego, aby używać znaczników alt. Jest to kolejna część strony, która to pomaga robotom skutecznie zidentyfikować zawartość, jednocześnie sygnalizuje wyszukiwarkom, czego może dotyczyć. W razie jakichkolwiek problemów z ładowaniem strony, znacznik alt będzie wyświetlony w miejscu zdjęcia. Nie bez znaczenia jest odpowiedni typ pliku. Na dzień dzisiejszy największą popularnością cieszy się JPEG, GIF i PNG. W zdecydowanej większości przypadków JPEG będzie najbardziej optymalnym rozwiązaniem, bowiem gwarantuje wysoką jakość i małą wagę. O ile hostowanie zdjęć na innej stronie jest zachęcające, to jednak w praktyce jest to rozwiązanie, które nie należy do najkorzystniejszych. Zdecydowanie rozsądniejsze jest umieszczanie zdjęcia we własnej witrynie. Pamiętajmy o tym, aby zmniejszać rozmiary obrazów, o ile jest to możliwe. 

    FORMULARZ KONTAKTOWY

    Czy jesteś ciekaw naszej oferty?

    Jeśli tak skontaktuj się z nami!