fbpx

Ile zarabia stażysta SEO?

Pozycjonowanie stron

Ile zarabia stażysta SEO? Zarobki stażysty SEO wahają się między 2100 a 3600 brutto, przy czym warto pamiętać, że zależy to od bardzo wielu czynników. Dlatego jeśli zastanawiasz się ile możesz zarobić na tym stanowisku, koniecznie weź również pod uwagę przedstawione przez nas aspekty.

Czym zajmuje się stażysta SEO?

Nim zaczniesz zastanawiać ile można zarobić na tym stanowisku warto, abyś wiedział, za co jest odpowiedzialna osoba zatrudniona w takiej roli. Do zadań takiej osoby należy przede wszystkim pomoc w przygotowaniach odpowiednich audytów, a także szukanie słów kluczowych. Możesz również przygotować się na proste samodzielne zadania. Na czym one mogą polegać? Przede wszystkim na drobnych optymalizacjach na życzenie klienta oraz innych zadaniach zleconych przez przełożonych. 

Ile trwa staż?

Czas trwania stażu zapewne będziesz miał napisany w ofercie, jednak maksymalnie możesz podjąć się dwóch staży po sześć miesięcy u jednego pracodawcy. Oznacza to, że łącznie u jednego pracodawcy możesz pracować na stażu przez łącznie dwanaście miesięcy. Jest to okres z pewnością wystarczający, aby zdobyć doświadczenie w tej branży. Zazwyczaj staże trwają trzy miesiące, ponieważ już taki czas wystarczy, aby móc stawiać pierwsze samodzielne kroki w tym zawodzie.

Czy miejsce ma znaczenie?

Powszechnie przyjęło się uważać, że w im większym mieście pracujesz, tym na większą stawkę możesz liczyć. Jednak czy to, aby na pewno prawda? W dzisiejszych czasach wiele firm oferuje staże zdalne, także jeśli zdecydujesz się na taką pracę, będziesz mógł pracować z dowolnego miejsca na świecie. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, jednak pamiętaj, że w takim przypadku będziesz musiał uczyć się głównie sam, ponieważ taka praca może wymagać o wiele więcej samodzielności. Jednak zazwyczaj wiąże się to również z większymi zarobkami. Oczywiście, jeżeli jednak będziesz pracował stacjonarnie – to może się zdarzyć, że propozycja firmy z większego miasta będzie bardziej atrakcyjna. Jednak należy pamiętać, że nie jest to żadna ogólnie przyjęta zasada, także najlepiej szukać takich ofert, które będą najlepiej dostosowane do Ciebie.

Ile zarabia stażysta SEO

Czy wielkość firmy ma znaczenie?

Kolejnym często spotykanym stwierdzeniem przy szukaniu odpowiedzi na pytanie ile zarabia stażysta SEO, jest to, mówiące, że więcej można zarobić pracując w większej firmie. I oczywiście zazwyczaj faktycznie jest tak, że takie instytucje mogą przeznaczyć o wiele więcej na wynagrodzenie pracowników. Jednakże bardzo często zdarza się, że mniejsze firmy również są w stanie wypłacić dobre wynagrodzenie swojemu stażyście. Wszystko zależy od tego, jaką strategię ma dana firma oraz co najważniejsze, jakie są jej zyski. Czasami, bowiem nawet mała firma może mieć międzynarodową rangę i dzięki temu mieć znacznie szerszą sieć kontaktów. Dlatego najlepiej jest sprawdzić to samemu – dzięki temu będziesz miał pewność, że wybrałeś najlepszą ofertę. Znalezienie idealnej oferty stażu może wymagać od Ciebie znacznie więcej zaangażowania i czasu, ale z pewnością warto zdecydować się na takie poświęcenie.

Firma polska czy międzynarodowa?

Zazwyczaj wydaje nam się, że firmy międzynarodowe lub zagraniczne będą płacić swoim stażystom znacznie więcej. Nie jest to, jednak w żaden sposób potwierdzone, choć warto pamiętać, że w takiej firmie konieczna będzie bardzo dobra znajomość języka angielskiego lub innego obcego języka. Warto wziąć to pod uwagę, zastanawiając się, czy wziąć udział w danej rekrutacji na staż. Jeśli nie czujesz się dobrze z obcymi językami, to zawsze możesz wybrać polską firmę, która nie będzie stawiała takich wymagań. Wbrew pozorom, płaca w takim miejscu, może być bardzo zbliżona do tej, którą zaoferowano by Ci w firmie międzynarodowej. Wszystko zależy od przedstawionych przez nas wcześniej czynników. Dlatego pamiętaj o tym zastanawiając się, na jaki staż chcesz złożyć podanie. 

Od czego jeszcze zależą zarobki?

Dla pracodawcy ważne jest również to, aby stażysta SEO wykazywał się pozytywną postawą. Co możesz zrobić, aby zrobić dobre wrażenie? Przede wszystkim najważniejsze jest zaangażowany w działanie firmy oraz gotowość do podnoszenia swoich kwalifikacji. Kluczowa może się również okazać umiejętność szybkiego uczenia się. Dzięki temu już nawet będąc na stażu będziesz mógł wykonywać trudniejsze zadania, a to z kolei z pewnością przełoży się na twoje zarobki. Dlatego, aby móc więcej zarobić na stażu – nigdy nie lekceważ powierzonych Ci zadań i zawsze wykonuj je z najwyższą starannością. Co zrobić, jeśli nie wiesz, jak wykonać dane polecenie? Przede wszystkim nie bój się pytać. Nie zapominaj, że przyszedłeś na staż właśnie po to, aby się nauczyć i masz prawo nie wiedzieć pewnych rzeczy.

Co jeszcze możesz zyskać?

Pamiętaj, że będąc na stażu oprócz pieniędzy zyskujesz coś bezcennego – wiedzę i doświadczenie. Dlatego idąc na staż nie powinieneś oczekiwać ogromnych zarobków, ponieważ nie posiadasz jeszcze odpowiednich umiejętności potrzebnych do samodzielnej pracy. Dzięki takiemu stażowi zyskasz jednak kompetencje niezbędne do dalszego rozwoju w branży SEO, co umożliwi Ci awans oraz większe zarobki. Dlatego nawet jeśli perspektywa zarobków na tym stanowisku nie wydaje Ci się kusząca, warto skorzystać z takiej oferty.

    FORMULARZ KONTAKTOWY

    Czy jesteś ciekaw naszej oferty?

    Jeśli tak skontaktuj się z nami!