fbpx

Co wpływa na pozycjonowanie stron w Google?

Pozycjonowanie stron

Co wpływa na pozycjonowanie stron w Google? Nie da się ukryć, że w świecie przedsiębiorstw i innych biznesów pozycjonowanie stron ma ogromne znaczenie. Dzięki skutecznej optymalizacji jesteśmy w stanie skutecznie i długoterminowo podnieść swoją lokalizację w wynikach wyszukiwania, co może mieć bezpośredni wpływ na wynagrodzenie i inne aspekty prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Co to jest pozycjonowanie strony internetowej? Czy domena ma wpływ na ranking Google? Czy treść na stronie internetowej ma znaczenie? W jaki sposób optymalizacja może wpłynąć na pozycjonowanie? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Co to jest pozycjonowanie strony internetowej?

Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek rozważania związane z pozycjonowaniem stron internetowych, warto w pierwszej kolejności zdawać sobie sprawę z tego, czym tak dokładnie jest pozycjonowanie, a także jakie zalety niesie ze sobą tego typu rozwiązanie. Otóż gdybyśmy zdecydowali się na to, aby zdefiniować wcześniej wspomniane zjawisko, wówczas moglibyśmy dojść do wniosku, że jest to dość złożony proces, w którego skład wchodzą różnorodne czynności i działania. Wśród nich wyróżnić możemy audyt SEO, content marketing, znaczniki Google, link building, analitykę internetową, a także wiele innych. Warto wiedzieć, że wszystkie te wcześniej wspomniane elementy są składową całego procesu, który ma jeden cel. Jest nim osiągnięcie możliwie najbardziej korzystnej pozycji w wynikach wyszukiwania. Dlaczego ma to tak duże znaczenie? Otóż dzięki temu możliwe jest dotarcie do możliwie największej liczby potencjalnych klientów, a na tym przedsiębiorstwom zależy w sposób szczególny. 

Czy domena ma wpływ na ranking Google?

Okazuje się, że historia naszej domeny może odbić się na nas pozytywnie lub negatywnie. W sposób szczególny należy zwrócić uwagę na takie informacje, jak chociażby wiek domeny, ilość i jakość linków, a także ewentualne kary. Okazuje się, że wszystkie te elementy są ze sobą połączone, w konsekwencji to właśnie od nich zależy jakość domeny. Sam wiek domeny ma znaczenie, jednak nie największe spośród innych czynników. Co to oznacza w praktyce? Nawet jeśli nasza domena istnieje już stosunkowo długi czas, jednakże nie wprowadzano wcześniej żadnych zmian, dodatkowo żadne linki do niej nie prowadzą, wówczas wcale nie musi być to lepsza domena od tej nowej. Dlatego tak ważna jest kwestia tego, aby unikać kar w postaci banów i filtrów. Nie bez znaczenia jest również właściciel danej domeny. Kiedy dojdzie do jego zmiany, wówczas historia domeny może zostać usunięta. W praktyce oznacza to, że stracimy linki, które kierują do domeny. Właściciel będzie musiał więc budować całą historię domeny całkowicie od początku, co z pewnością nie jest korzystną wiadomością. 

Co wpływa na pozycjonowanie stron w Google?

Czy treść na stronie internetowej ma znaczenie?

Zapewne każdy zdaje sobie sprawę z tego, że poszczególne strony internetowe są dość bogate w treści. Jeśli chcemy, by przekładało się to na pozycjonowanie, wówczas powinniśmy zadbać o to, aby ich jakość była możliwie najwyższa. Warto pamiętać o oczywistych kwestiach związanych z poprawnością gramatyczną, ortografią. Nie bez znaczenia jest jakość witryny. Każdorazowo powstałe treści powinny być oryginalne i unikalne. Specjaliści twierdzą, że w przypadku duplikowania czy też powielania treści musimy liczyć się z tym, że nasza strona w wyszukiwarce będzie na niższej pozycji. Pamiętajmy też o uzupełniających treściach- te stanowią świetne uatrakcyjnienie naszej witryny, jednocześnie zapewnią użytkownikom niezbędne informacje. Publikacja treści wiąże się z ich aktualizacją. Są one faworyzowane i co godne podkreślenia- często są elementem, dzięki któremu możliwe jest wyprzedzenie konkurencji. Im większy jest rozmiar wcześniej wspomnianych aktualizacji, tym lepiej dla nas. Cykliczność w działaniach umożliwia uzyskanie satysfakcjonującej pozycji w rankingu. 

W jaki sposób optymalizacja może wpłynąć na pozycjonowanie?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, w jaki sposób optymalizacja wpływa na pozycjonowanie. Przykładowo znaczenie ma to, jak szybko ładuje się nasza witryna. Jest to jeden z pierwszych sygnałów podczas monitorowania strony. Co ciekawe, nie tylko użytkownicy zwracają uwagę na ten element, bowiem wyszukiwarki również analizują tę kwestię. Aby sprawdzić szybkość ładowania się witryny, warto skorzystać ze specjalistycznych narzędzi- część z nich jest zupełnie darmowa. Dobierzmy odpowiedni rozmiar grafiki, nazwę grafiki, jednocześnie zastosujmy atrybut ALT- te czynności powinno wykonywać się automatycznie. Optymalizacja uwzględnia też mapę strony, dzięki której witryna jest indeksowana. Ma to bezpośredni wpływ na roboty, które to są w stanie znacznie łatwiej nawigować po stronie, co jest przez nich doceniane. Warto określić priorytety poszczególnych podstron- jest to kolejny niewielki element, który ma duży wpływ na pozycjonowanie w Google. 

    FORMULARZ KONTAKTOWY

    Czy jesteś ciekaw naszej oferty?

    Jeśli tak skontaktuj się z nami!