fbpx

Jak usunąć konto Google Ads?

Google Ads

Jak usunąć konto Google Ads? Choć Google Ads jest systemem reklamy kontekstowej, który znajduje uznanie wśród wszystkich osób zainteresowanych prowadzeniem sukcesywnych kampanii marketingowych, tak naprawdę nie każdemu może przypaść do gustu. Wynika to z różnych przyczyn, niemniej jednak czasem dochodzi się do momentu, w którym chce się usunąć własne konto założone w jego obrębie. Jakie są zwykle tego powody i co zrobić, by usunięcie tegoż konta stało się faktem? O tym porozmawiamy w dzisiejszym wpisie.

Dlaczego ludzie likwidują swoje konto Google Ads?

Google Ads jest systemem, który w przypadku wielu firm napędza ich internetowe kampanie marketingowe. Tym bardziej niektórych może dziwić fakt, że ludzie decydują się na usuwanie własnych kont w jego obrębie. Z czego to wynika? Okazuje się, że powodów związanych z likwidacją konta może być kilka. Tymi najpopularniejszymi są:

 • nieosiągnięcie satysfakcjonujących efektów kampanii – te wymagają odpowiedniej optymalizacji i poświęcenia czasu na analizę wyników. Znacznie lepiej jest więc poświęcić wszystko profesjonalistom, jeśli samodzielnie nie jest się w stanie osiągnąć efektów;
 • likwidacja firmy – firma, która niedługo przestanie istnieć nie potrzebuje dostępu do konta Google Ads, co jest dość oczywiste;
 • pomyłka – ludzie często posiadają kilka różnych kont w obrębie usług Google. Jeśli zarejestrują się w Google Ads przy użyciu nie tego, którego użyć chcieli, może być konieczne podjęcie się działań związanych z usunięciem konta z usługi;
 • znalezienie agencji interaktywnej – choć jest to zły powód (gdyż kontem Google Ads mogą zarządzać również menedżerowie i nie trzeba im podawać danych do logowania), ludzie często usuwają swoje Google Ads w momencie nawiązania współpracy z podmiotami zewnętrznymi;
 • chęć odzyskania środków – jeżeli firma nie przędzie dobrze, często szuka się w niej dodatkowych środków. Usunięcie konta jest jedynym sposobem na to, by uzyskać już potwierdzoną wpłatę z wirtualnego salda Google Ads.

Jak usunąć konto Google Ads?

Wymagania związane z likwidacją konta w Google Ads

Choć usunięcie własnego konta w obrębie usługi Google Ads nie należy do najtrudniejszych, wymaga odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim należy upewnić się, że posiada się dostęp do konta z uprawnieniami administracyjnymi. Tylko wtedy bowiem opcja usunięcia będzie dostępna. Na koncie muszą też być skonfigurowane ustawienia płatności. Tylko w ten sposób będzie można mieć pewność, że środki pozostałe na wirtualnym saldzie zostaną zwrócone.

Bardzo podobne wymagania tyczą się kont menedżera. Jeżeli chce się zlikwidować jedno z zarządzanych przez siebie kont, trzeba będzie posiadać nie tylko dostęp administracyjny do konta menedżera. Konieczne będzie również posiadanie statusu właściciela konta klienta, które będzie się chciało zlikwidować.

Usuwanie konta Google Ads

Jak usunąć konto Google Ads? Mimo że nie zawsze jest to rozsądne i potrzebne, jeśli już podjęło się taką decyzję, nie staje się przed bardzo trudnym zadaniem. Google samo zadbało o to, by własne konto dało się zlikwidować w sposób szybki, sprawny i bezproblemowy. Wystarczy przy tym podążać za niżej przez nas wymienionymi krokami.

 1. Logujemy się na własne konto poprzez wpisanie danych podanych w czasie rejestracji (identycznych z tymi, za pośrednictwem których logujemy się do dowolnej innej usługi amerykańskiego koncernu).
 2. Otwieramy menu opcji poprzez kliknięcie w ikonkę klucza w prawym górnym rogu.
 3. Z menu, które się pokaże wybieramy opcję „Ustawienia”, która znajduje się w sekcji Konfiguracja.
 4. Wybieramy sekcję „Stan konta”, by ta się rozwinęła. W tym miejscu zobaczymy aktualny status posiadanego przez siebie konta w Google Ads.
 5. Wciskamy przycisk „Zlikwiduj moje konto” – w ten sposób zostanie ono zdezaktywowane. Na naszego maila trafi z kolei potwierdzenie całego działania. To wszystko, co musimy zrobić, by móc o nim zapomnieć.

Warto mieć na uwadze fakt, że usunięcie konta tak właściwie prowadzi zaledwie do jego dezaktywacji. W jej wyniku wszystkie kampanie są wstrzymywane, środki zwracane (w okresie do 3 miesięcy), a listy remarketingowe sukcesywnie czyszczone. Nie oznacza to jednak, że na własne konto nie będzie się dało zalogować. Taka możliwość wciąż będzie – z tym jednak, że nie będzie się miało dostępu do panelu administracyjnego. Zamiast tego będzie można przejść do ustawień, w obrębie których konto w dowolnym momencie w przyszłości będzie można przywrócić.

Podsumowanie

Wiedząc już, jak usunąć konto Google Ads trzeba mieć świadomość, że nie zawsze jest to czymś koniecznym. O ile nie będzie się potrzebowało środków, które się na nie wpłaciło (lub już w pełni się je wykorzystało), jego obecność w niczym nie przeszkadza, a likwidacja jest równoznacznie z zaledwie wstrzymaniem wszystkich kampanii i usunięciem bardzo cennych w dalszej perspektywie list remarketingowych. Mimo wszystko jednak, jeśli podejmie się taką decyzję, warto mieć na uwadze, że do swojego konta zawsze będzie można powrócić, przywracając tym samym wszystkie kampanie, które kiedyś prowadziło się w jego obrębie.

  FORMULARZ KONTAKTOWY

  Czy jesteś ciekaw naszej oferty?

  Jeśli tak skontaktuj się z nami!