fbpx

Jak usunąć Google Ads?

Google Ads

Jak usunąć Google Ads? Google Ads to system, który w dzisiejszych czasach jest wykorzystywany nad wyraz często. Nie ma się zresztą czemu dziwić – jest on w stanie zapewnić całe mnóstwo korzyści, szybko stając się centralną częścią kampanii marketingowej większej lub mniejszej firmy. Istnieje jednak wiele sytuacji, w których pragnie się usunąć założone w jego obrębie konto. Kiedy podejmuje się taką decyzję i w jaki sposób to zrobić? O tym – w naszym dzisiejszym wpisie.

Kiedy zazwyczaj usuwa się konto Google Ads?

Choć konto Google Ads potrafi być naprawdę przydatne – zwłaszcza jeśli zamierza się inwestować w internetowe kampanie marketingowe – zdarzają się sytuację, w których chce się go pozbyć. Kiedy dokładnie tak się dzieje?

Najczęściej każdy człowiek posiada kilka kont w usługach powiązanych z Google. Konto prywatne, firmowe – to, z którego loguje się do maile i to, które dzieli się ze współpracownikami. Jeżeli założy się Google Ads na którymś z tych niewłaściwych, można dać do niego dostęp niepożądanym osobom. Wtedy też najchętniej dąży się ku jego likwidacji.

Google Ads jest systemem dość specyficznym. Z jednej strony bowiem wykazuje się duża skutecznością – w końcu jego zasięg jest praktycznie nieograniczony. Z drugiej zaś łatwo jest nie wykorzystać w pełni jego potencjału i doprowadzić do stworzenia kampanii, która tak właściwie się nie opłaci. Wtedy też często zniechęca się do korzystania z niego, podejmując decyzję o usunięciu konta.

Właściciele firm dziś lubią skupiać się na własnym biznesie, jego warstwę marketingową powierzając profesjonalnym agencjom interaktywnym. Choć wcale nie jest to wymagane, usuwają wtedy samodzielnie utworzone konto Google Ads, by dać firmie szansę na stworzenie nowego. Choć nie jest to wymagane, bo wystarczy dać jej dostęp do tego własnego (bez podawania loginu i hasło, przez panel administracyjny), jest to dość często praktykowane.

Konta można usuwać również będąc ich menedżerem – z tym, że chcąc usunąć konto swojego klienta, trzeba być jednocześnie jego właścicielem. Warto też zadbać o to, by mieć na to jego zgodę i o to, by miał pełną świadomość wszystkich konsekwencji wynikających z usunięcia własnego konta. Choć nie są nader uporczywe, wymagają późniejszej pracy w przypadku chęci przywrócenia konta do pełni działania i skuteczności, jaką miało ono jeszcze zanim podjęło się wykonywania procesu likwidacyjnego.

Jak zrobić to w sposób szybki i sprawny?

Jak usunąć Google Ads?

Jak usunąć Google Ads w sposób szybki i skuteczny? Okazuje się, że amerykański gigant sam przygotował intuicyjny sposób na to, żeby zrobić to bez zbędnych komplikacji i zamieszania z tym związanego. Aby zatem doprowadzić do likwidacji konta, należy przejść przez niżej przez nas przedstawiony proces.

 1. Logujemy się na własne konto przy użyciu danych tożsamych z tymi wykorzystywanymi w każdej innej usłudze Google.
 2. Przechodzimy do opcji, klikając w ikonkę klucza w prawym górnym rogu.
 3. Z menu, które się pojawi wybieramy opcję „Ustawienia” – znajduje się na w sekcji „Konfiguracja”.
 4. Klikamy na „Stan Konta”, rozwijając sekcję informującą właśnie o stanie konta.
 5. Klikamy w przycisk „Zlikwiduj moje konto” i potwierdzamy chęć jego usunięcia. Jako potwierdzenie zostanie do nas wysłana odpowiednia wiadomość.

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że aby zlikwidować konto trzeba mieć do niego dostęp administracyjny (a nie taki przydzielony przez administratora), ale też skonfigurowane płatności w jego obrębie. To one gwarantują odzyskanie środków wpłaconych do systemu. Likwidacja konta automatycznie wstrzymuje wszystkie kampanie i rozpoczyna proces usuwania list remarketingowych. Nigdy jednak nie jest czymś całkowicie trwałym. Google zawiesza usunięte konto, pozwalając na późniejsze jego odzyskanie. Jeżeli zatem z pewnych powodów będzie się chciało wrócić do korzystania z niego, będzie można to zrobić.

Co istotne, niektórzy użytkownicy mogą mieć problem ze standardowym usuwaniem konta. W takim przypadku powinny skontaktować się z pomocą techniczną, która doradzi, jak usunąć Google Ads i ręcznie to zrobi. Warto przygotować do tego wszelkiego rodzaju dane do identyfikacji – identyfikator klienta, adres e-mail logowania oraz informacje rozliczeniowe.

Warto wiedzieć: z pomocą techniczną trzeba się skontaktować chociażby wtedy, gdy dostęp administracyjny miał pracownik, który odszedł z firmy i który nie wyraża chęci na współpracę w zakresie usunięcia konta.

Podsumowanie

Choć system Google Ads sprawdza się świetnie przy prowadzeniu mniejszych i większych kampanii marketingowych oraz gwarantuje wysoki poziom skuteczności przy odpowiednim ich zoptymalizowaniu, nie każdy uzna go za odpowiednio satysfakcjonujący. Często ludzie decydują się czy to na inne rozwiązania, czy też na powierzenie zarządzania nim profesjonalistom. Zdarza się i tak, że rejestrują się w jego obrębie na złym koncie Google. W każdym z tych przypadków przydatna okazuje się wiedza na temat tego, jak usunąć Google Ads. Zwłaszcza że wcale nie jest to proces nader skomplikowany i wymagający specjalistycznych umiejętności.

 

  FORMULARZ KONTAKTOWY

  Czy jesteś ciekaw naszej oferty?

  Jeśli tak skontaktuj się z nami!